Chris Cornell

CHRIS CORNELL
Chris Cornell

  • Wykonanie
  • Nagranie

Chris Cornell miał jeden z najwspanialszych głosów w historii rocka. Cokolwiek by nie zaśpiewał, brzmiało to doskonale. Miał cudowną chrypkę, potrafił idealnie wczuć się w klimat utworów, podkreślić ich dramatyzm. Jego samobójcza śmierć to wielki cios dla muzyki. Czteropłytowa kompilacja z 50-stronicową książeczką stanowi doskonały przewodnik po jego karierze i niemal pełne kompendium wiedzy.

Twórczość Chrisa Cornella poznajemy chronologicznie. Pierwszy dysk to głównie historia zespołu Soundgarden - jednej z czterech najważniejszych grup ery grunge`u. Nie zapomniano także o efemerycznej formacji Temple Of The Dog, przywołującej pamięć jego przyjaciela Andy`ego Wooda. Drugie CD to głównie nagrania Audioslave - kolejnej ważnej grupy w jego karierze, a także piosenka z przygód z Jamesem Bondem ("You Know My Name") oraz utwory z pierwszego solowego albumu.

Numer 3 zestawu wypełniają piosenki nagrane pod różnymi szyldami, choćby zrealizowany z włoską grupą Gabin - utwór "Lies", Slashem - "Promise" i Carlosem Santaną - "Whole Lotta Love". To także nagrania z ostatniej płyty Soundgarden i albumu solowego. Czwarty dysk to już wyłącznie ciekawostki, nagrania koncertowe i covery. Szczególnie ujmuje akustyczne wykonanie "Nothing Compares 2 U".

Grzegorz Dusza
Universal

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj