COMA Sen o 7 szklankach

Sen o 7 szklankach
Wykonanie
Nagranie

Na palcach jednej ręki można policzyć udane rodzime produkcje z dziecięcymi piosenkami. Do najciekawszych tego typu przedsięwzięć z pewnością należy zaliczyć nagrania z filmowej "Akademii Pana Kleksa".

Sięgnięcie po utwory z dzieciństwa to wyraz nostalgii za dawnymi czasami, ale w przypadku Comy to zdecydowanie coś więcej. Łódzka grupa przerobiła je w taki sposób, że równie dobrze mogłyby stanowić ich własny repertuar.

Charakterystyczne pulsujące rockowe brzmienie wzbogaciła o elektronikę, a sugestywna interpretacja tekstów przez Piotra Roguckiego nadała piosenkom uniwersalny charakter. Początkowe obawy rozwiewa już mocno rozpędzona wersja piosenki "Witajcie w naszej bajce". Kolejny utwór "Marsz robotów" to electropop w najlepszym wydaniu. "Z poradnika młodego zielarza" ma nośny funkowy puls.

Na płycie "Sen o 7 szklankach" pojawiają się także goście. Iza Lach zaśpiewała w "Meluzynie" oraz w pochodzącym z filmu "Pan Samochodzik" (1965) – "Chodź ze mną". W "Pożegnaniu z bajką" usłyszymy Ralpha Kamińskiego, a w znanym z programu telewizyjnego utworze "Przybysze z Matplanety" - Darę Zawiałow.

Piosenki są poprzedzielane instrumentalnymi interludiami, tytułowymi "Snami o szklankach". Nie jest to jednak "granie o siedmiu zbójach", ale pełnokrwisty album naszego czołowego rockowego bandu.

Grzegorz Dusza
Mystic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu