Sen o 7 szklankach

COMA
Sen o 7 szklankach

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Na palcach jednej ręki można policzyć udane rodzime produkcje z dziecięcymi piosenkami. Do najciekawszych tego typu przedsięwzięć z pewnością należy zaliczyć nagrania z filmowej "Akademii Pana Kleksa".

Sięgnięcie po utwory z dzieciństwa to wyraz nostalgii za dawnymi czasami, ale w przypadku Comy to zdecydowanie coś więcej. Łódzka grupa przerobiła je w taki sposób, że równie dobrze mogłyby stanowić ich własny repertuar.

Charakterystyczne pulsujące rockowe brzmienie wzbogaciła o elektronikę, a sugestywna interpretacja tekstów przez Piotra Roguckiego nadała piosenkom uniwersalny charakter. Początkowe obawy rozwiewa już mocno rozpędzona wersja piosenki "Witajcie w naszej bajce". Kolejny utwór "Marsz robotów" to electropop w najlepszym wydaniu. "Z poradnika młodego zielarza" ma nośny funkowy puls.

Na płycie "Sen o 7 szklankach" pojawiają się także goście. Iza Lach zaśpiewała w "Meluzynie" oraz w pochodzącym z filmu "Pan Samochodzik" (1965) – "Chodź ze mną". W "Pożegnaniu z bajką" usłyszymy Ralpha Kamińskiego, a w znanym z programu telewizyjnego utworze "Przybysze z Matplanety" - Darę Zawiałow.

Piosenki są poprzedzielane instrumentalnymi interludiami, tytułowymi "Snami o szklankach". Nie jest to jednak "granie o siedmiu zbójach", ale pełnokrwisty album naszego czołowego rockowego bandu.

Grzegorz Dusza
Mystic

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj