Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

BIG THIEF

Two Hands

Two Hands

Wykonanie

Nagranie

Po majowej premierze albumu "U.F.O.F." już w październiku na rynek trafiło kolejne wydawnictwo Big Thief – "Two Hands". O ile poprzednia płyta powstała w mrocznej i wilgotnej leśnej scenerii stanu Waszyngton, to tym razem na miejsce rejestracji zespół wybrał ciepłe i pustynne, położone o rzut kamieniem od granicy z Meksykiem El Paso.

Oba wydawnictwa różnią się od siebie pod wieloma względami, a jednak wzajemnie się uzupełniają. Jak tłumaczą: "Wcześniejszy album był skoncentrowany na eterycznej zabawie z fakturami i kolorami, wpatrujący się w otchłań. "Two Hands" jest bardziej mikro, przyglądaniem się krwi i tkankom oraz wnętrznościom człowieka".

Piosenki zostały nagrane na żywo prawie bez nakładek. Zespół przebywał w jednym pomieszczeniu, uzyskując w ten sposób perfekcyjne zespolenie. Partie wokalne Adrianne Lenker brzmią tu bardzo naturalnie, przybliżając ją do wykonawców z kręgu folk rocka.

W zagranym z wielką pasją "Shouders" z uduchowioną gitarową solówką zespół uzyskuje brzmienie porównywalne do Neila Younga i Crazy Horse. W piosenkach można doszukać się także silnych inspiracji Cat Power i PJ Harvey. Big Thief tworzą pieśni polityczne, ale pisane uniwersalnym językiem. Gdy Adrianne śpiewa "Proszę obudź się", robi to bardzo przekonująco.

Grzegorz Dusza
4AD/Sonic

INNE PŁYTY AUTORA
U.F.O.F
Rock
U.F.O.F

Trzeci album Big Thief "U.F.O.F." został nagrany w sosnowym lesie w zachodnim Waszyngtonie w Bear Creek Studios. Wyluzowani i zintegrowani jak nigdy dotąd muzycy stworzyli materiał do pochłonięcia jednym tchem. Jak wspominają, piosenki pisały się same, jedna wypływała z drugiej.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu