RED HOT CHILI PEPPERS

Unlimited Love

Unlimited Love

Wykonanie

Nagranie

John Frusciante po raz drugi powrócił do składu Red Hotów i znów jest magicznie i wybitnie. Dwunasty w dorobku grupy album "Unlimited Love" jest najlepszym ich dziełem od czasu "Stadium Arcadium", czyli od 16 lat. Znów czuć dawny zapał i wenę twórczą.

W studiu stworzyli 50 piosenek, z czego na album trafiło 17 trwających przeszło 70 minut. Singlowy "Black Summer" zawiera wszystko, co najlepsze w stylu RHCP. Bujający rytm, letni klimat i chwytliwy refren, a całość zagrana została na pełnym luzie, jakby mieli po dwadzieścia, a nie sześćdziesiąt lat na karku.

Forma wokalna Anthony’ego Kiedisa jest wyborna. Nie jest takim wariatem, jak Mike Patton, ale i on nie stroni od wokalnej ekwilibrystyki, często zapuszczając się w stronę rapu. Basista Flea i perkusista Chad Smith budują fantastyczny funkowy groove, a pomysłowość i lekkość, z jaką tworzy gitarowe partie John Frusciante, nie ma sobie równych.

Tak brzmi kapela idealna, jedna z najlepszych, jakie pojawiły się w dziejach rocka. Można się czepiać, że wszystko to już słyszeliśmy na wcześniejszych płytach Red Hot Chili Peppeers i to w bardziej przebojowym wydaniu.

Kto jednak pokochał tych facetów jeszcze w latach 80., to z pewnością będzie nową płytą zachwycony. Kalifornijczycy fundują nam sporo chwil z pogodną muzyką zrealizowaną na najwyższym poziomie.

Grzegorz Dusza
Warner Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu