W serii G znajdziemy sporo produktów wielokanałowych, ale są tam też odtwarzacze CD i wzmacniacze stereofoniczne. Natomiast G91A to jedno z najbardziej skomplikowanych i niezwykłych urządzeń, z jakimi można się spotkać, nawet biorąc pod uwagę wszelkie japońskie multikanałowe wynalazki. To miks odtwarzacza DVD-Audio, przedwzmacniacza stereofonicznego, procesora wielokanałowego i tunera.
1 / 14 Następne
Wejście komponentowe to gniazda RCA, ale do budowy wyjścia użyto już złączy BNC.
2 / 14 Następne
Lewa część tylnej ścianki zawiera znane i popularne przyłącza, po prawej stronie ulokowano gniazda do komunikacji i transmisji sygnałów z innymi urządzeniami Meridiana.
3 / 14 Następne
Przyciski na przedniej ściance nie mają przypisanych na stałe funkcji, zmieniają się one w zależności od potrzeb, a graficzne podpowiedzi podsuwa wyświetlacz.
4 / 14 Następne
Ponieważ płytki drukowane udało się upchnąć w tylnej części obudowy, zostało sporo miejsca, by umieścić i zaekranować mechanizm oraz zasilacz.
5 / 14 Następne
Płytki drukowane umieszczono jedna nad drugą, na dolnej kondygnacji znajduje się sekcja audio.
6 / 14 Następne
Za generowanie obrazu odpowiadają procesory Faroudja i konwertery Analog Devices.
7 / 14 Następne
Bufor wyjścia HDMI Silicon Image.
8 / 14 Następne
Za moc odpowiadają tranzystory Sankena - po dziesięć w każdym kanale.
9 / 14 Następne
Ponieważ płytki drukowane udało się upchnąć w tylnej części obudowy, zostało sporo miejsca, by umieścić i zaekranować mechanizm oraz zasilacz.
10 / 14 Następne
Swoim wyglądem G55 może wprowadzić w błąd. Wizualnie lekka, wykończona szkłem bryła sugeruje mały, poręczny wzmacniaczyk, tymczasem Meridian jest ciężkim (ważącym ponad 20 kg) zestawem solidnych końcówek mocy. Ale gdy już dźwigniemy go z pudła i ustawimy na przygotowanym wcześniej miejscu, będziemy się cieszyć z widoku eleganckiego, dalekiego od monstrualności urządzenia.
11 / 14 Następne
Pięć identycznych końcówek mocy pobiera zasilanie z dwóch transformatorów toroidalnych.
12 / 14 Następne
Oprócz dwóch wejść są też dwa wyjścia, elektrycznie równolegle i przygotowane do instalacji bi-wiring.
13 / 14 Następne
Kanały 5 i 4 oraz 1 i 2 można mostkować, do tego celu służą wygodne przełączniki, a cała operacja zajmuje dosłownie chwilę.
14 / 14 Początek