Duży arsenał - trzy solidne 18-cm głośniki niskotonowe, i towarzyszący im wyrafinowany średniotonowy - z neodymowym układem magnetycznym (właściwy magnes to płaski pierścień w żółtym kolorze), mocowany za pomocą pręta do uchwytu z tyłu obudowy.
1 / 10 Następne
Nowa kopułka wysokotonowa skłoniła konstruktorów do zupełnie innego sposobu filtrowania i koordynowania z pracą głośnika średniotonowego. Tym razem centra akustyczne nie zostały wyrównane, kopułka znajduje się w płaszczyźnie przedniej ścianki, a nie cewki głośnika średniotonowego.
2 / 10 Następne
Pierwsza część tryptyku zwrotnicowego - sekcja niskotonowa zajęła całą płytę w dolnej ściance obudowy, elementów nie jest wiele, ale są bardzo duże, bo to pierwszorzędnej jakości kondensatory polipropylenowe i cewki powietrzne nawijane grubym drutem.
3 / 10 Następne
Filtr głośnika średniotonowego na tle wzmocnień obudowy systemu Matrix. Ponownie tylko cewki powietrzne i polipropyleny.
4 / 10 Następne
I wreszcie piękny kondensator godny diamentowego głośnika wysokotonowego - Mundorf Supreme jako filtr elektrycznie pierwszego rzędu.
5 / 10 Następne
Włókno węglowe i kewlarowe - efektowny wygląd głośnika niskotonowego niewiele jednak mówi o jego najważniejszych cechach konstrukcyjnych...
6 / 10 Następne
... tutaj doskonale widać nadzwyczajną grubość membrany, o dość płytkim stożkowym profilu, przymocowanej do karkasu cewki o niewielkiej średnicy. Odlewany kosz, 12-cm układ magnetyczny.
7 / 10 Następne
Kopułki już się zmaterializowały, czekają na zdjęcie z formy i dalszą obróbkę.
8 / 10 Następne
W kolumnach mających hi-endowe aspiracje
9 / 10 Następne
Tylko w Nautilusach - głośnik wysokotonowy z otwartą na końcu, miniaturową wytłumiającą "linią transmisyjn ą", i elastyczne mocowanie średniotonowego do "zamka" z tyłu obudowy.
10 / 10 Początek