Konstrukcja głośnika wysokotonowego 4Pi pochodzi sprzed ponad 20 lat, w najnowszej wersji zmieniono magnesy ferrytowe na neodymowe.
1 / 9 Następne
Przetwornik dookólny 4Pi przetwarza zakres od 5kHz, zakres 1-5kHz obsługuje 37-mm kopułka, ukryta za drucianą siatką.
2 / 9 Następne
Największe filtry - głośników niskotonowych - odkrywamy po odkręceniu dolnej ścianki.
3 / 9 Następne
Tajemnicza kopułka średniotonowa ma napis "titan" na układzie magnetycznym, według informacji producenta wykonana jest jednak z jedwabiu.
4 / 9 Następne
Przednią ściankę wykonano z mdf-u, podobnie jak tylną i pionowe wzmocnienie. Przez otwór głośnika kopułkowego widać wiązanie ścianek bocznych, drugie znajduje się za dolnym głośnikiem niskotonowym. W tle część zwrotnicy - najprawdopodobniej filtr głośnika kopułkowego.
5 / 9 Następne
Podwójne zaciski przyłączeniowe (WBT) są standardowo połączone zworami w formie cienkich blaszek, ale FS608 4Pi i wszystkie pozostałe konstrukcje serii 600 dodatkowo wyposażono w zwory wykonane z odcinków przewodu VdH, zakończonych wtykami bananowymi. Jeżeli sami stosujemy bi-wiring, możemy komuś zrobić gustowny prezent.
6 / 9 Następne
Filtr przetwornika 4Pi zainstalowano na obudowie gniazda przyłączeniowego.
7 / 9 Następne
Doskonale dookólne promieniowanie 4Pi pochodzi od membrany w kształcie pierścienia, biegnącej dookoła systemu magnetycznego. Obudowa ma wygięte ścianki boczne (aluminium).
8 / 9 Następne
Obudowa FS608 łączy aluminium i mdf.
9 / 9 Początek