DENON
D-M37

Denon ma na swoim koncie wiele wysokiej klasy systemów mini, lecz D-M37 jest na ich tle prawdziwym mikrusem. Należąc do nowej linii M, zawiera całą "elektronikę" w jednej obudowie, a towarzyszy mu para niewiele większych zespołów głośnikowych.

Nasza ocena

Wykonanie
Błyszczy precyzją wykonania. CD-amplituner z klasycznymi końcówkami mocy i całkowicie metalową obudową.
Laboratorium
Z dodatków można wyróżnić złącze USB oraz wyjście subwooferowe. System wyłącznie do słuchania muzyki.
Brzmienie
Dynamiczne, chwilami brawurowe, z pulsującym, rytmicznym basikiem. Zdolne wspiąć się na zaskakujące poziomy głośności.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie
Artykuł pochodzi z Audio
Audio
01/2009

Cały zestaw wygląda bardzo schludnie, nie można powiedzieć złego słowa o jakości wykonania, każdy detal został dopracowany. CD-amplituner prezentuje się oryginalnie, mechanizm i wyświetlacz przysunięto do lewej krawędzi, zostawiając prawą część frontu dla przycisków i pokrętła głośności. Niebieski wyświetlacz ma dwuwierszową matrycę, jest kontrastowy i czytelny nawet z dużej odległości.

Tego typu urządzenie nie obejdzie się bez stosownych wejść podręcznych. Dzisiaj oznacza to głównie USB, za pomocą którego możemy w łatwy sposób przenieść materiał zgromadzony na komputerze. Denon odtworzy tylko muzykę, system nie ma bowiem wyjść wideo - bo nie ma przecież odtwarzacza DVD. 

Decydując się na zewnętrzne źródła analogowe, podłączymy je do wejścia minijack; drugie gniazdo tego typu dostarcza sygnał do słuchawek. Możliwości rozbudowy elektroniki o zewnętrzne urządzenia nie są przełomowe, jednak Denon prezentuje na tle konkurencji dobry poziom.

Są dwa wejścia liniowe, z których jedno uzupełniono wyjściem, oraz niezależne wyjście subwooferowe - całkiem sensowne również w systemach stereofonicznych ze wzmacniaczami małej mocy, z małymi głośnikami; adekwatny subwoofer pozwoli znacznie rozszerzyć możliwości basowe systemu.

Denon D-M37 - współpraca z iPodem

Denon D-M37 można też skłonić do współpracy z iPodem, producent nie musiał w tym celu instalować specjalnych układów, gdyż stosowany przez Denona system stacji dokującej opiera się na przesyłaniu typowych sygnałów analogowych uzupełnionych cienkim przewodem sterującym; właśnie w tym celu umieszczono z tyłu dodatkowe gniazdko mini-jack.

Wbudowana funkcja timera ułatwia użytkowanie systemu, zwłaszcza tym osobom, które lubią przy muzyce zapaść w głęboki sen. CD-amplituner z wieży Denon D-M37 może mieć kolor czarny lub srebrny, głośniki występują również w dwóch wersjach - czarnej lub wiśniowej.

Pod symbolem D-M37 kryje się kompletny system; chociaż zarówno CD-amplituner jak i głośniki można kupić oddzielnie, to najbardziej opłacalna jest transakcja wiązana. Miniaturowe monitorki przygotowane przez Denona nie zadowolą chyba tylko tych, którzy ze względów ideologicznych chcieliby widzieć logo specjalistycznego producenta głośnikowego, bo w sensownej cenie nie dokupimy niczego wyraźne lepszego.

Dwudrożne konstrukcje Denona mają wszystko, czego od tej klasy produktu można oczekiwać. Okleina jest sztuczna, ale położona starannie, przetworniki wzbudzają zaufanie. Wysokotonowy to 25-mm tekstylna kopułka, niskośredniotonowy ma średnicę 14 cm. W tylną ściankę wkomponowano spory panel z jedną parą dobrych zacisków oraz zintegrowany z nim wylot bas-refleksu.

Brzmienie

Choć wielkość Denona D-M37 nie zapowiada dźwięku o wielkiej skali, to brzmienie mikrusów ma jaja - no, może jajeczka. Bez przymilania się, bez usilnych prób osiągnięcia komfortowego zrównoważenia, Denon D-M37 atakuje z wigorem, pozwala też sobie na całkiem sporo w zakresie poziomu dźwięku. Naładowany emocjami i detalami, gra ostro i rockowo.

Wcale nie jest do tego konieczny ogromny i nisko schodzący bas - na taki nie ma tutaj szans, jednak Denon potrafi wypełnić mocnym dźwiękiem całkiem duże pomieszczenie, opierając swe kompetencje głównie na rytmie, a nie na rozwlekłych pomrukach. W zakresie średniowysokotonowym mamy dobrą przejrzystość, a trochę podbarwień nie ciąży wrażeniu naturalności, lecz nawet dodaje żywości.

Radosław Łabanowski

Specyfikacja techniczna

DENON D-M37
Skład ACD
Przedwzmacniacz gramofonowy Nie
Wyjście słuchawkowe Tak
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Może Cię zainteresować
DENON testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu