DENON
AH-NCW500

Z masywnego pudła wyglądającego niczym księga czarów wyjąłem słuchawki niepodobne do innych. Wykonane ze świetnie wyglądającej imitacji aluminium i naturalnej brązowej skóry. Już z daleka wzbudzają respekt. Skłonny jestem zaryzykować przy najbliższej okazji wejście do VIP-roomu na dowolnym lotnisku bez niezbędnych dokumentów. Tak wyglądające gadżety to najwyższa półka.

Nasza ocena

Wykonanie
Solidny kawałek awangardowego luksusu.
Brzmienie
Bezprzewodowo – fantastyczny bas i pierwszorzędna średnica przy lekko cofniętej górze pasma. Przewodowo - brzmienie słabsze i "mniejsze".
Artykuł pochodzi z Audio

Po bliższym zapoznaniu się z zawartością opakowania zrodziła mi się jeszcze inna myśl - że Denon pełen kontrastów jest. Z jednej strony określa swój produkt mianem Globe Cruiser (przetłumaczmy to jako "obieżyświat"), ale z drugiej - nie dostarcza alternatywnych narzędzi do ładowania, poza gołym przewodem USB.

To jasne, że każdy businessman ma przy sobie w podróży laptopa, z którego może je podładować, ale czy rzeczywiście zaryzykuje on wcześniejsze wydrenowanie baterii komputera dla przyjemności słuchania muzyki?

W ogóle pomysł używania komputera w podróży w charakterze ładowarki wydaje się być lekko chybiony - a co, jeśli postanowię odciąć się na wakacjach od pracy? Może w Japonii USB montują już nawet pod ławkami w parku, lecz jeśli droga zawiedzie nas do Zimbabwe? Akumulator jest niewyjmowalny.

Denon AH-NCW500 - dodatkowe wyposażenie

W komplecie ze słuchawkami Denon AH-NCW500 dostajemy za to gumowany i nieplączący się przewód, dłuższy niż niezbędny do sprzętu przenośnego (prawie 1,5 m), nie ma jednak przejściówki na dużego "jacka".

Zresztą, co ja tutaj truję o kabelku (on jest dodatkiem), to są przede wszystkim słuchawki bezprzewodowe w najwyższej spotykanej w słuchawkach specyfikacji Bluetooth 3.0, z takimi luksusami jak apt-X i cVc.

Denon AH-NCW500 - obsługa

Okrągłe duże elementy widoczne po bokach są kombinacją uniwersalnych pokręteł i przycisków (mistrzostwo ergonomii, nic się z niczym nie myli, nic przypadkowo nie włącza) odpowiedzialnych za odtwarzanie, wybór utworów, głośność, a nawet za prowadzenie rozmów telefonicznych (Apple i Android), gdyż i taki drobiazg jak - stosowny mikrofon - został w nie wbudowany.

Kabla audio będziemy potrzebować dopiero wtedy, gdy personel pokładowy poprosi o wyłączenie wszelkich urządzeń bezprzewodowych - wtedy my wyciągamy z kieszeni kabelek i już.

Otwory mikrofonowe w słuchawkach Denon AH-NCW500 są dwa (na prawej muszli), dlatego z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładam, iż to właśnie owe maleństwa są odpowiedzialne za redukcję hałasów i poprawę brzmienia połączeń telefonicznych cVc.

Pentagonalne pady w tych słuchawkach Denon AH-NCW500 są tak duże, jak w modelach wokółusznych, jednocześnie w środku - całkiem płaskie, a więc funkcjonalnie nauszne.

Odsłuch

Odsłuchy rozpocząłem bezprzewodowo od Mike Oldfielda. Jego gitary mają wyjątkowo jazgotliwe brzmienie i na niektórych słabszych słuchawkach są nie do wytrzymania... a na dobrych - różnie.

Denon łagodzi je nadzwyczajnie, co wynika z ogólnego schematu brzmienia i uspokojonej góry, więc również talerze perkusji są ciemniejsze, ale całość zyskuje bardziej relaksujący charakter - w podróży jak znalazł. Coś za coś.

Pink Floyd "Goodbye Blue Skye" - świergoczące ptaki na początku utworu są stłumione, jednak już wchodzące po kilku sekundach gitary akustyczne utwierdzają mnie w przekonaniu, że to może się podobać, ale dopiero Alicia Keys w utworze "Gangsta Lovin’" pokazuje, na co stać Denony - w warstwie rytmicznej co kilka sekund pojawia się dźwięk "bąąął", który schodzi tak nisko i jednocześnie jest tak dobrze trzymany w ryzach, że aż miło - w tej cenie dostajemy ultrawyjątkowy bas: głęboki, masywny, i ani trochę przewalony. Co ciekawe, niezależnie od lekkiego przyciemnienia, szczegółowość jest bardzo dobra.

Naturalnie prezentują się detale - przyjemne, czyste, czytelne, z uspokojonymi sybilantami. Włączenie ANC wpływa na zmianę brzmienia w niewielkim stopniu (w porównaniu z innymi testowanymi modelami), tylko delikatnie siada dynamika.

Przełączenie się z Bluetooth na kabel wyraźnie pogarsza sytuację! Robi się ciemniej, jakby się wsadziło głowę do garnka... To są po prostu słuchawki bezprzewodowe z awaryjną opcją kabla - a nie na odwrót.

Fantastycznie prowadzi się w nich rozmowy telefoniczne - zaimplementowanie cVc radykalnie poprawia jakość rozmów i nie trzeba się już "wydzierać" do słuchawki - dyskretny półgłos wystarczy.

Po skończonej rozmowie łagodnie powraca muzyka i tak do kolejnej rozmowy. Co do braku ładowarki w komplecie, to jednak nie jest problem - ładowarki 220V/USB można kupić na Allegro od 5 zł, więc ruszajmy w świat szeroki z Globe Cruiserami.

Denon w charakterze bonusu udostępnia dla swoich klientów bezpłatną aplikację "Denon Travel", zbierającą w jednym miejscu odtwarzacz plików, radio internetowe i kilka programów dla podróżników - miły drobiazg.

Waldemar (Pegaz) Nowak

Specyfikacja techniczna

DENON AH-NCW500
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 270
Impedancja (Ω) 100
Pasmo przenoszenia (Hz) 5-37 000
Ergonomia Nietypowe muszle świetnie się sprawdzają przy wielogodzinnych odsłuchach. Sterowanie bije na głowę wszelakie rozwiązania "guziczkowe".
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu