TAOTRONICS
TT-BH046

Taotronics naśladuje najlepszych, a konkretnie JBL-a. Kolorystyka opakowania, charakterystycznie pomarańczowa, jest bardzo sugestywna... podobnie jak logo z białym symbolem na pomarańczowym tle.

Nasza ocena

Wykonanie
Duże i dość ciężkie słuchawki wokółuszne, solidna konstrukcja z metalowymi wspornikami muszli, przegubami i trzpieniami regulacyjnymi.
Funkcjonalność
Układ aktywnej redukcji hałasu (działa bardzo skutecznie), klasyczne sterowanie za pomocą mechanicznych przycisków, dobry komfort. Kodowanie tylko SBC.
Brzmienie
Znacznie lepsze z włączonym ANC - żywe i soczyste; bez ANC dominuje twardy bas.
Artykuł pochodzi z Audio

Taotronics TT-BH046 są dostarczane wraz z dużym sztywnym etui. Słuchawki nie składają się tak sprytnie, jak wiele przenośnych modeli, muszle można wprawdzie skręcić do środka, ale przeguby nie są "łamane".

Z drugiej strony, słuchawki wydają się bardzo solidne, również dzięki metalowym elementom podtrzymującym muszle i grubym metalowym szynom.

Poduszki są obszerne nacisk umiarkowany, komfort dobry, mimo sporej masy - 290 g. Pady słuchawek Taotronics TT-BH046 zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną.

Jest też układ aktywnej redukcji hałasu, który Taotronics określa mianem hybrydowego (Hybrid ANC) - polega to na ulokowaniu mikrofonów (dla korekcji ANC) w dwóch miejscach, na zewnętrznej części muszli oraz wewnątrz padów.

Zaletą takiego systemu jest wysoka skuteczność działania, zarówno w sytuacji "normalnej", jak i "nadzwyczajnej" (np. niedokładnego założenia słuchawek).

Do aktywacji systemu ANC służy hebelkowy przełącznik, a całą resztę obsługi załatwią trzy typowe przyciski. Akumulatory pozwolą na 30 godzin pracy bez redukcji ANC i 13 godzin, gdy załączymy ten układ (i tryb bezprzewodowy).

Do ładowania służy gniazdo Micro-USB. Producent nie chwali się systemami kodowania, udało nam się aktywować tylko podstawowy standard SBC.

Muszle są okrągłe, ale poduszki mają owalne wycięcia – to duże słuchawki wokółuszne, w których poczujemy się (jak na konstrukcję zamkniętą) bardzo dobrze.
Muszle są okrągłe, ale poduszki mają owalne wycięcia - to duże słuchawki wokółuszne, w których poczujemy się (jak na konstrukcję zamkniętą) bardzo dobrze.

Odsłuch

Układ ANC działa tutaj bardzo dobrze pod każdym względem. Skuteczność wypełniania podstawowej roli jest znakomita i nie ogranicza się wcale do tłumienia jednostajnego szumu z przewagą najniższych częstotliwości - radzi sobie także w wyższym zakresie. ANC często wpływają też na brzmienie, niestety na ogół niekorzystnie.

Pierwsze próby wykonałem tradycyjnie bez ANC, a już wtedy dźwięk był dość ciężki, pogrubiony, o ograniczonej swobodzie. Do tego bas nie był specjalnie przyjemny, ani niski, ani mruczący, lecz skoncentrowany w wyższym podzakresie.

Gdy wydawało się, że za chwilę (po włączeniu ANS) będzie jeszcze gorzej, system ANC ujawnił swoje kolejne, tym razem zaskakujące oblicze.

Za obsługę odpowiadają wyłącznie klasyczne przyciski, osamotniony mechaniczny hebelek aktywuje system ANC, którego można używać niezależnie od modułu BT.
Za obsługę odpowiadają wyłącznie klasyczne przyciski, osamotniony mechaniczny hebelek aktywuje system ANC, którego można używać niezależnie od modułu BT.

W tym przypadku jego aktywacja wyrównuje charakterystykę; temperament niskich tonów zostaje skontrowany mocniejszą, a przy tym naturalną średnicą, wokale nabierają soczystości, wysokie tony mają więcej blasku i niezależnie od pewnych przybrudzeń są już proporcjonalne.

Z włączonym układem ANC brzmienie słuchawek Taotronics TT-BH046 nie jest idealne, ale o wiele lepsze - w innej konfiguracji po prostu nie warto słuchać.

- Typ wokółuszne/zamknięte
- Masa: 290 g
- Impedancja: b.d.
- Wejście analogowe: tak
- Bluetooth: 4.2
- Kodeki BT: SBC
- NFC: nie
- ANC: tak
- Aplikacja mobilna: nie
- Czas pracy [godz.] 13*/30**
- Inne sztywne etui, adapter samolotowy

* BT i ANC
** BT bez ANC

Specyfikacja techniczna

TAOTRONICS TT-BH046
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 290
Impedancja (Ω) b.d
Bluetooth
Kodeki BT SBC
NFC nie
Wejście analogowe tak
Aplikacja mobilna nie
ANC tak
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu