JBL
Tune 750 BT NC

Dostałem do tego testu aż pięć propozycji słuchawek bezprzewodowych JBL-a, między najtańszymi a najdroższymi było tylko 120 zł różnicy! Sięgamy po jedne z najnowszych, należące do serii Tune, znakomicie wyposażone 750BTNC.

Nasza ocena

Wykonanie
Efektowny, młodzieżowy styl w czterech kolorach do wyboru. Świetna jakość wykonania. Słuchawki wokółuszne z 40-mm przetwornikami.
Laboratorium
Aktywny system redukcji hałasu, pałąk dość mocno naciska na głowę. Kodowanie tylko SBC.
Brzmienie
Dynamiczne, żywe, otwarte. System ANC wzmacnia bas, a połączenie kablem poprawia przejrzystość.
Artykuł pochodzi z Audio

Część atrakcji zdradza już symbol, będzie bezprzewodowo (BT jak Bluetooth) i cicho (NC jak Noise Cancelling), a do tego (jak u JBL-a) nowocześnie, młodzieżowo i kolorowo - nasze JBL Tune 750 BT NC są żarówiastopomarańczowe, są też wersje soczystoniebieska, biała i czarna.

Muszle są owalne i duże, poduszki dość sztywne, pałąk masywny, zaprojektowany tak, by wywierał spory nacisk na boczne części głowy. 750BTNC trzymają się więc bardzo stabilnie, ale wyraźnie to poczujemy.

Gniazda ulokowano na prawej muszli, przy czym złącze do ładowania (Micro-USB) schowano pod górną powierzchnią widelca - gdy chcemy słuchawki naładować, należy muszlę odchylić.

Na dolnej krawędzi muszli znajduje się wejście analogowe oraz pięć przycisków; trzy tworzą uniwersalny komplet sterujący, dwa to włącznik zasilania oraz układu tłumienia hałasu.

Włączając słuchawki (tryb Bluetooth), automatycznie aktywujemy tryb redukcji hałasu ANC; gdy go nie chcemy, trzeba go za każdym razem wyłączyć. BT to wyłącznie podstawowe kodowanie SBC.

Producent podaje, że słuchawki JBL Tune 750 BT NC pracują na jednym ładowaniu 15 godzin. Słabo, ale dotyczy to trybu bezprzewodowego z włączonym systemem redukcji ANC, a gdy ten ostatni wyłączymy, wówczas będziemy mogli słuchać przez 22 godziny.

Złącze do ładowania zasłonięto obudową i widelcem zawieszenia.
Złącze do ładowania zasłonięto obudową i widelcem zawieszenia.

Odsłuch

Już sam wygląd sugeruje, kto ma być głównym odbiorcą tych słuchawek, a domysły takie wzmacnia napis Pure Bass Sound. Ale ponownie rzeczywistość płata małego figla, bo  JBL Tune 750 BT NC wcale z basem nie przesadzają. Jednych to rozczaruje, ale innych ucieszy, a biorąc pod uwagę popularność JBL-a, może mieć to walor... edukacyjny.

Oto naprawdę dobre, niedrogie słuchawki, które nie wypaczą gustu młodocianym. A przy tym ich nie męczą i nie zmęczą i nie znudzą – 750-ki grają żywo i radośnie.

Co ważne, tym razem nie podkreślano przełomu średnich i wysokich tonów, co bywa fatygujące, ale samiutką górę, dzięki czemu detal jest świeży i otwarty.

750-ki prezentują się wybornie, są pełne życia i firmowej, "pomarańczowej" radości. Kanały oznaczono dużymi literami wewnątrz muszli.
750-ki prezentują się wybornie, są pełne życia i firmowej, "pomarańczowej" radości. Kanały oznaczono dużymi literami wewnątrz muszli.

Bas jest trochę zmiękczony, ale uderzenia mocne. Gdy wywołamy tryb aktywnej redukcji hałasu, będzie mocniejszy, ale wciąż nie rozsadzi nam głowy. Brzmienie z ANC spodoba się młodszym odbiorcom, system jest więc włączony w firmowym ustawieniu.

Kabel niezawodnie poprawia wyrazistość wysokich tonów - różnica jest spora również dlatego, że BT pracuje tylko w standardzie SBC.

Specyfikacja techniczna

JBL Tune 750 BT NC
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 220
Impedancja (Ω) 32
Bluetooth
Kodeki BT SBC
NFC nie
Wejście analogowe tak
Aplikacja mobilna nie
ANC tak
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu