KYGO
A9

Kygo (Kyrre Gorvell-Dahll) to pochodzący z Norwegii didżej, autor piosenek i producent muzyczny. W promocję Kygo zaangażowano także koszykarza drużyny Miami Heat, Josha Richardsona. Ale naprawdę istotny jest fakt, że w projektowaniu słuchawek Kygo brała udział firma Loudsoft, na czele której stoi Peter Larsen, który przez ponad 40 lat pracował dla takich tuzów, jak Seas, Vifa, Dynaudio czy JBL. Oferta Kygo to jeden głośnik bezprzewodowy i kilkanaście modeli słuchawek; A9/600 znajduje się mniej więcej w połowie stawki. 

Nasza ocena

Wykonanie
Duże, masywne i ciężkie, solidne słuchawki zamknięte. Powinny przetrwać nawet sceniczne wybryki profesjonalistów.
Funkcjonalność
Nowoczesny, dotykowy panel sterujący, kodowanie aptX, AAC i SBC. Dedykowana aplikacja mobilna pozwala na optymalizację brzmienia. Zdecydowanie czuć je na głowie.
Brzmienie
Wymagające dopieszczenia przez aplikację mobilną. Chętnie zaznacza się obfi ty bas, góra pozostaje delikatna. Dynamika wyraźnie lepsza z kablem.
Artykuł pochodzi z Audio

Kygo A9 prezentują się ze skandynawskim smakiem, dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych. To duże i ciężkie słuchawki, ważą aż 320 g. 

Konstrukcja zamknięta z dookołausznymi muszlami trzyma się na głowie bardzo pewnie, co wynika z docisku, ale okazuje się jednak dość wygodna dzięki delikatnemu materiałowi poduszek.

Mechanizmy i łączenia wyglądają i pracują porządnie, są wzmocnione metalowymi elementami. Może to ukłon w stronę pracujących w ciężkich warunkach DJ-ów, ale docenią to też inni. 

Gniazda ulokowano na prawej muszli; złącze do ładowania to asymetryczne, niezbyt wygodne Micro-USB, jest też wejście analogowe i jeden przycisk; więcej funkcji pozostaje w zakresie panelu dotykowego na lewej muszli.

Są trzy najważniejsze systemy kodowania - SBC, AAC oraz aptX. Kygo A9 można również pochwalić za parowanie zbliżeniowe NFC. Czas pracy (dla pojedynczego ładowania) sięga 23 godzin. 

Pod gumowaną osłoną lewej muszli znajduje się nowoczesny panel dotykowy.
Pod gumowaną osłoną lewej muszli znajduje się nowoczesny panel dotykowy.

Odsłuch

Producent przewidział aplikację mobilną, której podstawowym zadaniem jest korekcja brzmienia, realizowana bardzo oryginalnie  należy ustawić wskaźnik w polu, którego granice wyznaczają nazwy czterech miast (odbyły się w nich ważne imprezy i koncerty z udziałem Kygo), symbolizujące różne style brzmieniowe. 

Testowane Kygo A9 były egzemplarzem demo, nie mam więc pewności, czy otrzymałem je w konfiguracji fabrycznej. W dedykowanej aplikacji mobilnej jest jeszcze dodatkowa opcja podbicia basu. U mnie była nieaktywna, ale sam korektor "geograficzny" wskazywał lewy górny róg (czyli coś między Los Angeles - głęboka scena; a Bergen - dźwięk bez efektów, wyraźny i czysty).

Jeśli za punkt wyjścia obierzemy przytoczony wariant korekcji, wówczas deklaracje producenta o skrajach pasma ("Bogaty bas i przejrzysta góra") będą w pewnej mierze trafne.

Konstrukcja mechanizmów wygląda bardzo porządnie, nawet stelaże podtrzymujące muszle są metalowe.
Konstrukcja mechanizmów wygląda bardzo porządnie, nawet stelaże podtrzymujące muszle są metalowe.

Bogaty bas nie wymyka się wciąż niezłej równowadze tonalnej. Jest mocny i zmiękczony, a góra gładka i delikatna. Kygo A9 unikają tupania i dzwonienia, są trochę stłamszone, ale sposobem na to okazuje się połączenie kablem - dźwięk nabiera rumieńców i detali. Potrafią zagrać bardzo głośno (choć nie są aż tak szalone, jak Jays x-Five Wireless).

- Typ: wokółuszne/zamknięte
- Masa: 320 g
- Impedancja: 36 Ω
- Wejście analogowe: tak
- Bluetooth: 4.1
- Kodeki: BT SBC, aptX, AAC
- NFC: tak
- ANC: nie
- Aplikacja mobilna: tak
- Czas pracy: 23 godz.
- Inne: miękkie etui

Specyfikacja techniczna

KYGO A9
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 320
Impedancja (Ω) 35
Bluetooth
Kodeki BT SBC, aptX, AAC
NFC tak
Wejście analogowe tak
Aplikacja mobilna tak
ANC nie
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu