HOUSE OF MARLEY
Positive Vibration XL

House of Marley nie ustaje w kreowaniu słuchawkowej mody, pokazuje, jak mamy się nosić i wyglądać. Spadajcie “wapniaki" z waszymi smutnymi senhajzerami czy innymi audioteknikami.

Nasza ocena

Wykonanie
Wibracje naturalnych materiałów - aluminium, naturalne drewno, tkaniny. Bardzo duże 50-mm przetworniki, obszerne muszle.
Funkcjonalność
Trzy dobrze rozplanowane tradycyjne przyciski łatwo wyczuwalne pod palcami. Skuteczna izolacja pasywna, obfi te poduszki mogą grzać uszy. Kodowanie wyłącznie w standardzie SBC.
Brzmienie
W trybie bezprzewodowym efektownie jasne, błyskotliwe, chwilami drapieżne, z kablem lepiej nasycone i gładsze.
Artykuł pochodzi z Audio

Pozytywne wibracje (w wydaniu XL) zaczynają się od pudełka z szarej tektury, potem będzie równie ekologicznie. Wewnątrz nie ma żadnych foliowych woreczków, same słuchawki owinięto bibułką, kable dostarczone są luzem i powiązane rafią. Izolacja kabli to tekstylna plecionka, etui transportowe zostało wykonane z cienkiego (fizelinopodobnego) materiału.

Większość powierzchni obszyto grubą, włochatą tkaniną. Wisienką na torcie są drewniane wstawki na zewnątrz muszli. W kolorystyce dominują szarości (pałąk i poduszki) oraz tzw. różowe złoto. House Of Marley Positive Vibration XL dostępne są jeszcze w wersji czarnej i niebieskiej.

Przyciski sterujące znajdują się na prawej muszli, zaledwie trzy pola wystarczą do obsługi wszystkich funkcji. Do ładowania służy nowoczesne gniazdo USB-C (brawo!), a energii wystarczy na 24 godziny ciągłej pracy.

Jest też wejście analogowe. W głębokich zakamarkach witryny natrafiłem na informację o standardach (BT) SBC oraz AAC, ale nie udało mi się wyjść poza podstawową formułę SBC. Miejsca na głowie jest wystarczająco dużo, lecz sprężystość pałąka przekłada się na zwiększony nacisk.

Obsługę wszystkich funkcji prowadzimy zaledwie trzema przyciskami, ich różne kombinacje pozwalają sterować odtwarzaniem, a nawet wywołać asystenta głosowego
Obsługę wszystkich funkcji prowadzimy zaledwie trzema przyciskami, ich różne kombinacje pozwalają sterować odtwarzaniem, a nawet wywołać asystenta głosowego.

Odsłuch

Już pierwsze dźwięki ujawniają adresata tych słuchawek. House Of Marley Positive Vibration XL to propozycja dla młodzieży, efektowna, nieskrępowana audiofilskimi przepisami i poprawnością. Jednak wbrew oczekiwaniom, "wibracje" nie są wcale największe na dole, ale na górze pasma, do czego przyłącza się też przełom średnich i wysokich.

To brzmienie nie daje pardonu, nawet przeciętnej jakości nagrania emitują dużo detali przyprawionych metaliczną ostrością. Swoboda jest zjawiskowa, talerze, miotełki, długie wybrzmienia zasypują nas lawinowo.

Muszle są metalowe, a widoczne w ich środku krążki wykonano z naturalnego drewna.
Muszle są metalowe, a widoczne w ich środku krążki wykonano z naturalnego drewna.

Trzeba jednak będzie ścierpieć chwile nadmiernej sykliwości. Spodziewałem się więcej basu, ten nie wygrywa rywalizacji z wysokimi, chociaż i jego nie brakuje.

Co ciekawe, podczas głośnego grania uzyskujemy lepsze wypełnienie, podczas gdy przy bardzo niskich poziomach zamiast muzyki pozostają wysokotonowe szmery i szelesty.

Połączenie kablem (a z tak pięknie przygotowanych kabelków byłoby żal nie zrobić użytku) radykalnie i pozytywnie zmienia sytuację. Dół pasma wypełnia się, całość osiąga lepsze proporcje, a wysokie tony są gładsze, chociaż wciąż mają bardzo dużo do powiedzenia.

- Typ wokółuszne/zamknięte
- Masa: 200 g
- Impedancja: 32 Ω
- Wejście analogowe: tak
- Bluetooth: 5.0
- Kodeki BT: SBC
- NFC: nie
- ANC: nie
- Aplikacja mobilna: nie
- Czas pracy: 24 godz.
- Inne: miękkie etui

Specyfikacja techniczna

HOUSE OF MARLEY Positive Vibration XL
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 200
Impedancja (Ω) 35
Bluetooth
Kodeki BT SBC
NFC nie
Wejście analogowe tak
Aplikacja mobilna nie
ANC nie
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu