SOUNDMAGIC HP100
HP100

O środowisku naturalnym mówi się, że jest zdrowe i prawidłowo się rozwija, jeżeli towarzyszy mu duża bioróżnorodność gatunków. Do podobnego wniosku doszedłem w odniesieniu do słuchawek, kiedy wyjąłem z opakowania HP100 - "nauszniki" o wielkich okrągłych muszlach (przetworniki mają po 53 mm), wygodnych jak ulubione kapcie (to jest pozytywne skojarzenie).

Nasza ocena

Wykonanie
Duże, typowo domowe, ale zdolne do pracy ze sprzętem przenośnym. Dobre materiały, żadnego obciachu, dumny napis "Made In China".
Brzmienie
Zrównoważone, spójne, bez detalizowania, z dużym zakresem dynamiki. Swobodne i przestrzenne.
Artykuł pochodzi z Audio

Ktoś mnie niedawno pytał, po co konstruować takie giganty, gdy podobne brzmienie można osiągnąć z konstrukcji znacznie mniejszych. Odpowiedź jest banalna - uszy się mniej grzeją, bo mają gdzie "odetchnąć", a okularnicy nie odczuwają dyskomfortu związanego z przygniataniem zauszników.

Soundmagic HP100 - konstrukcja

Muszle odginają się do 90 stopni do tyłu względem osi pałąka, co jest ważne głównie dla didżejów, ale przyda się również osobom o szerokich głowach lub nietypowym kącie wejścia kanałów słuchowych do czaszki - po odgięciu pałąka do tyłu zmienia się kąt, pod którym promieniują przetworniki, i można znaleźć optymalną pozycję.

Pałąk mięciutki nie uciska, a zawiasy na nim pozwalają złożyć słuchawki w kompaktową kulkę. W komplecie otrzymujemy odłączalny przewód z metalowym "zatrzaskiem", zabezpieczający przed przypadkowym wypięciem, ale nie to jest najważniejsze.

Otóż ten przewód jest tworem wyjątkowo uniwersalnym - połowa jego długości to sprężyna, więc w stanie spoczynku jest go ok. 1,2 m (podobnie jak w innych modelach przenośnych), ale gdy potrzeba, rozciąga się bez problemu do 4,0 m.

Jeśli dodamy do tego nakręcaną przejściówkę na dużego "jacka", to mamy słuchawki stacjonarne. Przekrój przewodu jest 3,5-4 razy większy od typowego. Producent w swojej szczodrości dorzucił na wszelki wypadek jeszcze przejściówkę do samolotu (dual mono), ściereczkę z mikrofibry do pielęgnacji powierzchni błyszczących, twarde etui i do niego karabińczyk.

Odsłuch

Na pierwszy ogień wziąłem płytę "The Very Best of Sting & The Police", bo to utalentowani i basista, i gitarzysta, i perkusista. Potem "Brothers in Arms" Dire Straits - w obydwu przypadkach słuchawki pokazały swobodę, oddech, przestrzeń, największą w tym teście. Kilka kolejnych płyt dało jasny obraz sytuacji - SoundMagic HP100 grają równo i z dużą dynamiką.

Rockowy bas jest prowadzony twardo, rzeczowo, również talerze, mimo obfitości, nie "zdemolowały" mi uszu. Rozdzielczość jest umiarkowana, lecz nie czyni szkody samej muzyce, tyle że nie zaspokaja ewentualnych oczekiwań na efektowne wyciąganie detali.

SoundMagic HP100 to bardzo przyzwoite słuchawki domowe z porządnym kablem w dobrej cenie, współpracujące ze sprzętem przenośnym. W kontekście tego, co napisałem powyżej, nie dziwi rzucający się w oczy napis na pałąku: "Made In China". Duma narodowa to ważna rzecz, a ta rodzi się na naszych oczach.

Waldemar Pegaz Nowak

Specyfikacja techniczna

SOUNDMAGIC HP100
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 288
Impedancja (Ω) 32
Pasmo przenoszenia (Hz) 10-30 000
Ergonomia Najwygodniejsze i jedyne wokółuszne słuchawki w tym teście. Przewód, który dzięki swojej konstrukcji i masie nie plącze się i sięga daleko. Dużo dodatków.
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu