POLK AUDIO
Boom Rouge

Produkty Boom to nowy pomysł United Sound, właściciela firm Polk Audio i Definitive Technology. Znak Boom został podpięty pod Polk Audio, czasami pojawia się w ramach tej marki, ale występuje również samodzielnie.

Nasza ocena

Wykonanie
Prawie wyłącznie tworzywo sztuczne, ale wykonanie solidne. Bardzo przyjemny materiał poduszek i na pałąku.
Funkcjonalność
Pozwalają się wyginać i brutalnie traktować. W komplecie torba i dwa kable: jeden obsługuje iOS, drugi (dłuższy, ze spiralną wstawką) zachęca do wykorzystania przez didżejów i muzyków amatorów.
Brzmienie
Dużo emocji, chociaż większość płynie z potężnego basu. Wysokie tony cichsze, ale ładnie zróżnicowane.
Artykuł pochodzi z Audio

Boom jest kierowany do młodego klienta. Na razie oferta obejmuje zaledwie kilka produktów, m.in. basenowy głośnik bezprzewodowy, niezniszczalne słuchawki, które można wyginać na wszystkie strony czy miniaturowy głośniczek dla sportowców.

W tej awanturnicznej ofercie słuchawki Polk Audio Boom Rogue jawią się jako coś w miarę normalnego. Reklamowane są jako "miastoodporne" czyli produkt przenośny i przeznaczony do użytkowania w trudnych warunkach.

Polk Audio Boom Rogue - konstrukcja

W związku z tym, również Rogue można wyginać, do czego zachęca film na Youtube. Po tym, co zobaczyłem, ostro przećwiczyłem pałąk dostarczonego egzemplarza - faktycznie, nic się nie stało, za każdym razem wracał do oryginalnego kształtu.

Polk Audio Boom Rogue są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej oraz jasnoszaroniebieskiej. Słuchawki mają bardzo masywny pałąk z poliwęglanu oraz ogromne muszle w całości zakrywające uszy.

Pokrycie wnętrza pałąka oraz muszli zrobiono z tworzywa, którym nie usiłowano imitować skóry, ale jest ono niezwykle delikatne w dotyku. Szkielet pałąka stanowi stalowa, sprężysta prowadnica. Rozsuwając plastikowe elementy pałąka, regulujemy wielkość. Wydaje się, że prowadnica przesuwa się trochę zbyt luźno.

Polk Audio Boom Rogue - dołączane przewody

W komplecie są dostarczane dwa przewody - obydwa ciekawe. Pierwszy jest bardzo cienki, kolorystycznie dopasowany do słuchawek (szary kabel, niebieskie wtyczki), ma długość 1,2 m i sterownik do obsługi nagrań oraz odbierania rozmów na telefonie z iOS. Drugi przewód ma nominalnie 1,8 m, ale w znacznej części jest sprężystą spiralą. W założeniu ma służyć didżejom i muzykom.

Wtyczka od strony słuchawek ma wycięcia pozwalające na przekręcenie jej i zablokowanie po włożeniu w gniazdo (w zwyczajnym kablu nie ma takiej blokady). Od strony urządzenia wtyczka jest kątowa i ma gwint służący do pewnego założenia (także gwintowanej) przejściówki z 3,5 mm na 6,3 mm.

Do przenoszenia miastoodpornych słuchawek służy jasnoszara, neoprenowa torebka.

Odsłuch

Polk Audio Boom Rogue są dość ciężkie i "stale obecne"- po założeniu na głowę ściśle i odczuwalnie przylegają, dokładnie okalając uszy. Brzmienie jest równie obszerne, masywne, ale też miękkie, więc da się przeżyć, a nawet poprzeżywać...

Polk Audio Boom Rogue szykują dla nas sporo muzycznych emocji, wcale nie topiąc ich w basowej lawinie. Owszem, bas zwraca na siebie uwagę, jest głęboki i soczysty, wciska się w różne zakamarki nagrań, między dźwięki średniotonowe, tworzy swoistą "podlewę", co zwykle uprzyjemnia brzmienia, chociaż w dynamicznych momentach wpływ jest dwuznaczny.

Gdy ważniejsza jest potęga, robi się wspaniale i groźnie, a gdy szybkość - trochę zbyt tłusto. To, że najniższy bas nie utrzymuje pełnej kontroli, jest w zasadzie typowe dla podobnego charakteru.

Średnica "wynurza" się z basu; im wyżej, tym jest lepiej czytelna, na przejściu do wysokich tonów jest już bardzo wyrazista, a sama góra pasma - jaśniutka i wesolutka.

Okazuje się, że utemperowanie basu zwykłą regulacją barwy daje bardzo dobre rezultaty. Tym sposobem można ustalić brzmienie dobrze zrównoważone, a wciąż gęste, barwne i bogate w detale.

Grzegorz Rogóż

Specyfikacja techniczna

POLK AUDIO Boom Rouge
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 266
Impedancja (Ω) 32
Pasmo przenoszenia (Hz) 20-10 000
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu