Audio Physic w dystrybucji Audio Klanu

06 maja 2024 Branżowe

1 maja 2024 r. firma Audio Klan została dystrybutorem w Polsce produktów marki Audio Physic. W portfolio tego niemieckiego producenta znajdziemy wysokiej klasy kolumny głośnikowe, zarówno do wymagających systemów stereo, jak i do kina domowego.

Firma Audio Physic prężnie działa na rynku audio już od 1985 roku. Została założona w niemieckim mieście Brilon, gdzie do dziś projektuje i produkuje  kolumny głośnikowe. Co warte podkreślenia, wiele komponentów w nich wykorzystywanych pochodzi z lokalnych fabryk.

Każda kolumna głośnikowa, zanim trafi do produkcji i sprzedaży, przechodzi wiele testów odsłuchowych, na podstawie których poszczególne elementy są następnie udoskonalane – zarówno wizualnie, jak i pod względem parametrów akustycznych.

Bogactwo rozwiązań technicznych

W modelach oferowanych przez Audio Physic nie brakuje autorskich rozwiązań technicznych. W kolumnach głośnikowych producent wykorzystuje np. rzadziej spotykane materiały w sprzęcie audio, jak choćby piankę ceramiczną. Natomiast zamiast popularnych przetworników wysokotonowych z kopułką - autorskie przetworniki wyróżniające się hybrydową konstrukcją stożkową (technika HHC, od ang. Hyper Holographic Cone), której zadaniem jest redukcja niepożądanych drgań i rezonansów.

Na tym jednak nie koniec innowacji i nietypowych rozwiązań. W kolumnach głośnikowych Audio Physic, zależnie od modelu, stosowane są także: warstwowa obudowa Sandwich Cabinet Construction ze szklanymi płytami, podwójny kosz głośnika średniotonowego (Dual Basket) czy też subwoofer ukryty we wnętrzu obudowy kolumny (rozwiązanie to stosowane jest np. w modelu Classic 25).

Audio Physic – co w ofercie?

Kolumny głośnikowe Audio Physic łączą w sobie bogactwo rozwiązań technicznych, naturalne i angażujące brzmienie oraz charakterystyczny design z lekko pochyloną do tyłu obudową.

Trzon aktualnej oferty firmy Audio Physic stanowią dwie linie produktowe – Reference z hi-endowymi kolumnami głośnikowymi naszpikowanymi rozmaitymi technologiami i Classic, w której – jak sama nazwa wskazuje – znajdziemy modele nawiązujące do klasyki, ale jednocześnie potrafiące zaskoczyć słuchacza swoim wysokiej jakości, czystym brzmieniem, odzwierciedlającym pasję inżynierów Audio Physic.

Audio Physic oferuje także wysokiej klasy izolatory głośnikowe opracowane na potrzeby kolumn tej marki. Zadaniem produktów z linii VCF (od ang. Vibration Control Feet) – bo o nich mowa – jest redukcji wibracji mogących negatywnie wpływać na odtwarzane dźwięki.

Źródło: Audio Klan

 

 

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu