Urządzenia ISOL-8 w Polsce

27 września 2014 Sprzęt
Już niebawem na naszym audiofilskim rynku pojawią się nowe produkty marki Isol-8. Są wśród nich kable, listwy zasilające i kondycjonery.

Isol-8 założył w 2003 r. Nic Poulson. Zajął się projektantem układów elektronicznych z sukcesami w zakresie wzmacniania audio, po czym założył firmę IsoTek Systems, chcąc skupić się na problemie zasilania systemów Hi-Fi i AV. Uważał, że mainstreamowi producenci bagatelizują tę kwestię albo jej nie rozumieją. Firmę ISOL-8 stworzył, aby móc dalej rozwijać swoje pomysły.

Nic Poulson był pionierem w stosowaniu wielostopniowych sekcji filtrujących, żeby wyeliminować problem szumów przenoszonych pomiędzy elementami audio, a także liderem w kwestii usunięcia komponenty prądu stałego z zasilania w celu podniesienia jakości brzmienia.

ISOL-8 pozbył się negatywnych konotacji wcześniej związanych z kondycjonowaniem prądu. Firma przekonała miłośników dobrego dźwięku do swoich pomysłów, a teraz tworzy praktyczne rozwiązania przystosowae do zaspokojenia konkretnych potrzeb w studio i AV.

Oferta Isol-8 jest podzielona na trzy linie urządzeń:

High Performance - produkty o bardziej przystępnych cenach (IsoLink 1, 2, C19, 20 & 32, PowerLine, MiniSub Wave & MiniSub Axis, VMC1080)
Audiophile - produkty nieco droższe, ale produkowane bardziej bezkompromisowo (IsoLink 1, 2, C19, 20 & 32, IsoLink Reference, SubStation Integra, SubStation LC, HC and Axis, PowerStation)
Custom Install - produkty dedykowane do rozwiązywania problemów z zasilaniem w rozbudowanych instalacjach A (MiniSub 2 Pro, 6 Way Sequential, The Connect System, The Grid, VMC1080, IsoLink 1, 2, C19, 20 & 32)

Podstawowy kabel zasilający IsoLink występuje w kilku wersjach (1, 2, C19, Powercon 20A, Powercon 32A) w cenach od 550 do 999 złotych dla długości 1,5 m. Poszczególne wersje różnią się wersją wtyczki IEC od strony zasilanego urządzenia i mają standardową wtyczkę Schuko od strony gniazdka. Za dopłatą można zamówić kable IsoLink o większej długości.

Kabel zasilający IsoLink Ref występuje w trzech wersjach. Każda wersja ma taką samą cenę 3 650 złotych dla długości 1,5m. Wszystkie wersje mają wtyczkę Schuko Oyaide, różnią się zaś rodzajami wtyczki IEC od strony urządzenia. Za dopłatą można zamówić kable IsoLink Ref o większej długości.

Oferta listw i kondycjonerów jest rozbudowana (różne wersje PowerLine, MiniSub, SubStation, PowerStation). Zróżnicowany jest też zakres filtracji i zabezpieczeń poszczególnych modeli. Ceny zaczynają się od 1 950 złotych, a kończą się na 19 990 złotych.

 

ISOL-8 Powerline Ultra
ISOL-8 Powerline Ultra

Z całej oferty wyróżnia się VMC1080 (1 250 złotych), kondycjoner zaprojektowany specjalnie do zasilania ekranów LCD, plazmowych i projektorów. Niewielkie wymiary i załączony zestaw montażowy pozwalają na instalację tuż przy zasilanym ekranie.

 

ISOL-8 minisub Axis
ISOL-8 minisub Axis
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio kwiecień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu