Devialet Phantom występuje w dwóch wersjach: Phantom i Silver Phantom (fot. powyżej). Obie są niezależnymi konstrukcjami, które można dowolnie skonfigurować, tworząc np. zestaw stereo lub wielokanałowy, a także budując zaawansowany system wielostrefowy. Wszystkie urządzenia łączą się bezprzewodowo i maksymalnie mogą współpracować ze sobą nawet 24 jednostki. Ich obsługę umożliwia specjalna aplikacja Spark, która wyróżnia się czytelnym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem.
Najnowsze konstrukcje rónią się między sobą mocą wyjściową. Devialet Phantom generuje moc 750 W, natomiast Devialet Silver Phantom zapewnia 3000 W, co przekłada się na wyższy poziom ciśnienia dźwięku (SPL): 105 dB w porównaniu z 99 dB Phantoma.
Głośniki w Devialet Phantom
W każdym urządzeniu za odtwarzanie dźwięków odpowiadają cztery przetworniki: para niskotonowych, średniotonowy i kopułka wysokotonowa. Dwa pierwsze umieszczone są po bokach konstrukcji i zostały skonfigurowane tak, aby podczas pracy znosić wibracje obudowy. Głośniki niskotonowe z technologią HBI® to przy tym bardzo wydajne konstrukcje o dużym skoku membrany (26 mm pomiędzy skrajnymi wychyleniami), które są czterokrotnie mocniejsze w porównaniu z najlepszymi dostępnymi przetwornikami o porównywalnej średnicy membrany.
Jednostka średniotonowa i tweeter znajdują się w centrum przedniej części obudowy i są zamocowane współosiowo. W przeciwieństwie do znacznej większości znanych obecnie przetworników, zastosowane w Phantomie głośniki nisko- i średniotonowy mają wypukłe membrany. Sama obudowa urządzenia wykonana jest z kompozytu będącego połączeniem tworzywa ABS i włókna szklanego.
Parametry techniczne Devialet Phantom
Mimo kompaktowych rozmiarów Devialet Phantom zapewnia bardzo szerokie pasmo przenoszenia rozciągające się od 16 Hz do 25 kHz. Urządzenie bez żadnego dodatkowego wspomagania dostarcza - jak mówi producent - mocny, głęboki bas przy praktycznie dowolnym poziomie głośności. To m.in. konsekwencja zastosowania hybrydowej technologii wzmocnienia ADH® oraz układu DSP, który wraz z technologią SAM® pozwala do maksimum wykorzystać możliwości i zalety hybrydowego wzmacniacza analogowo-cyfrowego oraz potencjał głośników.
Na potrzeby modelu Phantom, mierzącego 255 mm wysokości i 253 mm szerokości, projektanci zminiaturyzowali układ ADH®. W każdym urządzeniu znajduje się osiem kości ADH, które po zmostkowaniu tworzą cztery wzmacniacze, po jednym dla każdego głośnika. Dzięki nim Devialet Phantom może pochwalić się liniową i jednocześnie płaską charakterystyką częstotliwościową, która w zakresie 20 Hz-20 kHz wyróżnia się bardzo małą nierównomiernością charakterystyki, nieprzekraczającą ±0,5 dB – parametrem nieosiągalnym przy konwencjonalnym głośniku o podobnej wielkości.
Cyfrową muzykę można przesyłać do urządzeń bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi i poprzez połączenie kablowe Ethernet, a także z obu jednocześnie.
Devialet Phantom umożliwia ponadto bezprzewodowy transfer plików wysokiej rozdzielczości. W tym przypadku wymagany jest najnowszy router Devialet Dialog, który obsługuje system Phantom, a dodatkowo pozwala nawiązywać łączność pomiędzy wszystkimi urządzeniami Devialet. Opcje połączeniowe rozszerza wejście optyczne, które umożliwia podłączenie np. odtwarzacza Blu-ray, a wygodę użytkowania zwiększa automatyczna aktualizacja oprogramowania. Każdy Phantom po podłączeniu do internetu rozpoczyna komunikację ze stroną Devialet i w chwili opublikowania nowych aktualizacji automatycznie instaluje je, gwarantując użytkownikowi natychmiastowy dostęp do najnowszych rozwiązań.
Devialet Phantom oraz Devialet Silver Phantom pojawią się w sprzedaży w drugim kwartale tego roku.
Ceny:
• Devialet Phantom: 1690 euro
• Devialet Silver Phantom: 1990 euro
Dokładne ceny na poszczególnych rynkach zostaną jednak ustalone w chwili wprowadzania urządzenia do sprzedaży.