Nagrody EISA 2016-2017

12 sierpnia 2016 Sprzęt

Nagrody EISA przedstawiamy już po raz dwudziesty. W tym roku pojawiają się kategorie zarówno doskonale znane, ale wciąż aktualne, jak też zupełnie nowe, odzwierciedlające zmiany na rynku. Podobnie firmy - mamy na tej imprezie starych, dobrych znajomych, ale zaprosiliśmy też nowych gości, którzy mają do zaproponowania oryginalne, świetne produkty.

Nagrody przyznawane są tylko dla "naj". Oczywiście, jakość można, a nawet należy relatywizować, obserwować i oceniać pod różnymi kątami; ostatecznie nie ma jednego, jedynego produktu w danej kategorii, najlepszego dla wszystkich. Jednak wszyscy chcą... wskazówek, rekomendacji i "pewniaków". Nagrody EISA są najpewniejsze ze wszystkich. Jeżeli nawet nie ma bezwzględnie najlepszych produktów, to są najlepsze rekomendacje - właśnie pochodzące ze stowarzyszenia EISA.

www.eisa.eu

NAGRODY EKSPERTÓW HI-FI

EUROPEJSKIE KOLUMNY GŁOŚNIKOWE HIGH-END 2016-2017

Bowers & Wilkins 802 D3

Referencyjna seria 800 od dawna demonstruje siłę i najwyższe kompetencje brytyjskiej firmy. W tym roku wprowadzono siedem modeli generacji D3; konstrukcja 802 D3 należy wśród nich do najpotężniejszych i zawiera wszystkie innowacje, ważne dla jakości i charakteru nowej edycji. "Głowa" została przeprojektowana; teraz wycięta z bloku aluminium, zawiera nowy głośnik średniotonowy z membraną Continuum, a na szczycie zainstalowano diamentową kopułkę wysokotonową. Para głośników niskotonowych z membranami o profilu Aerofoil, związana z obudową, którą wzmocniono aluminiowym stelażem, zapewnia fundament brzmieniu, które imponuje niezwykłą klarownością i wglądem w spektrum nagrania, przybliżając muzykę w sposób wcześniej niespotykany. To prawdziwa głośnikowa referencja.

EUROPEJSKIE KOLUMNY GŁOŚNIKOWE HIGH-END 2016-2017

EUROPEJSKIE KOLUMNY GŁOŚNIKOWE 2016-2017

Elac Debut F6

Seria Debut wyznacza kierunek poważnych zmian w projektowaniu zespołów głośnikowych znanej niemieckiej firmy; została opracowana w Kalifornii przez renomowanego konstruktora Andrew Jonesa. Największy, wolnostojący model F6 to układ trójdrożny, z 25-mm tekstylną kopułką, 16,5-cm średniotonowym i parą 16,5-cm niskotonowych, z membranami z włókna aramidowego. Brzmieniowy sukces F6 opiera się na połączeniu swobody i żywości, z umiejętnością utrzymania porządku i przejrzystości, również przy odtwarzaniu nagrań z gęstymi miksami. To zdrowe, proporcjonalne i muzycznie angażujące kolumny, których cena nie rodzi żadnych pytań.

EUROPEJSKIE KOLUMNY GŁOŚNIKOWE 2016-2017

EUROPEJSKI KOMPAKTOWY SYSTEM AUDIO 2016-2017

Naim Audio Mu-so Qb

Nowej generacji, zminiaturyzowana wersja Mu-so - nagrodzonego przez EISA w zeszłym roku - jest wyposażona w pięć przetworników i pięć dedykowanych im wzmacniaczy w klasie D; w układzie akustycznym pracują też dwie membrany bierne, a wszystko zaaranżowano w kompaktowej i pięknie wykonanej formie jednopudełkowego systemu muzycznego. Oprócz strumieniowania UPnP, AirPlay, aptX Bluetooth i tradycyjnych wejść, zapewniono wsparcie dla serwisów Tidal, Spotify i wielu stacji internetowych, a także możliwość pracy w konfiguracji multiroom. Jeżeli szukasz rozwiązania prostego i wszechstronnego, wraz z brzmieniem odważnym i otwartym, to Naim ponownie będzie doskonałym wyborem.

EUROPEJSKI KOMPAKTOWY SYSTEM AUDIO 2016-2017

EUROPEJSKI GRAMOFON 2016-2017

Pro-ject THE CLASSIC

Gramofon The Classic, przygotowany z okazji 25-lecia firmy, nawiązuje swoim wyglądem do nieprzemijającej tradycji analogu, ale skrywa też wiele najnowszych rozwiązań, które zapewniają zarówno lepsze brzmienie, jak i łatwiejszą obsługę. Główna płyta chassis spoczywa wewnątrz eleganckiej drewnianej ramy, na sześciu elastomerowych kulach, redukujących transmisję drgań; również talerz, wycięty z aluminiowego plastra, został wytłumiony podobnym materiałem, zaaplikowanym w specjalnie przygotowane wycięcia. Gramofon jest wyposażony w hybrydowe ramię aluminiowo-karbonowe o parametrach, które umożliwiają uzyskanie brzmienia jeszcze wyższej klasy, przy zastosowaniu odpowiednio dobranej wkładki. To jeden z najbardziej stylowych, żywo grających i przyjemnych gramofonów. Nowy klasyk!

EUROPEJSKI GRAMOFON 2016-2017

EUROPEJSKI SYSTEM STEREO 2016-2017

Marantz CD6006 & PM6006

Wysokiej jakości, niezależne komponenty stereo, pozostają główną specjalnością Marantza. Pierwsza edycja serii 6000 pojawiła się kilka lat temu; najnowszy odtwarzacz CD i wzmacniacz są wyposażone w wejścia cyfrowe, za którymi pracuje sprawdzony DAC 24 bit/192 kHz. CD6006 można pochwalić za selekcjonowane elementy, służące do uzyskania bardziej wyrafinowanego brzmienia, a PM6006 został dopracowany pod kątem optymalnej współpracy z szerszą gamą zespołów głośnikowych. Charakterystyczny dźwięk Marantza, silny i gładki, w wielu aspektach sięgający bardzo wysokiego pułapu, stał się dostępny za okazyjną cenę.

EUROPEJSKI SYSTEM STEREO 2016-2017

EUROPEJSKI ODTWARZACZ SIECIOWY 2016–2017

Bluesound NODE 2

Najnowsza wersja tego wszechstronnego odtwarzacza sieciowego została wzbogacona nie tylko o elegancką obudowę; zawiera więcej wejść, w tym przewodowy i bezprzewodowy Ethernet, USB, aptX Bluetooth i 3,5 mm, uniwersalne gniazdo optyczne. Node 2 jest także łatwiejszy w obsłudze, automatycznie kompiluje playlistę, i jest pewniejszy w działaniu, dzięki wzrostowi mocy procesora. Wspiera serwisy Spotify, Qobuz, Tidal i inne, a kompatybilność z formatem MQA oznacza dostęp do bezstratnych plików muzycznych w Internecie. Brzmienie Node 2 jest dynamiczne, swobodne i trójwymiarowe - zadziwiające wobec skromnej wielkości urządzenia.

EUROPEJSKI ODTWARZACZ SIECIOWY 2016–2017

EUROPEJSKI DAC HIGH-END 2016-2017

Hegel HD30

Zbudowany na bazie starannie dobranych układów cyfrowych, z dodatkiem zaawansowanych firmowych tricków, HD30 jest zarówno DAK-iem, przedwzmacniaczem, jak i urządzeniem strumieniującym. Sygnał przyjmie osiem cyfrowych wejść, w tym USB i port Ethernet, który pozwala funkcjonować HD30 w roli odbiornika DLNA (DMR), zapewniając dostęp do muzyki przez sieć domową, jednocześnie wspierając Airplay. Przygotowano kompatybilność z plikami wysokiej rozdzielczości, w tym DSD128. Dzięki regulowanemu poziomowi na wyjściach (zbalansowanych i niezbalansowanych) możliwe jest bezpośrednie podłączenie końcówki mocy. Imponuje brzmienie - zdolne zarówno do uderzenia, detaliczności, jak i delikatnej słodyczy.

EUROPEJSKI DAC HIGH-END 2016-2017

EUROPEJSKIE SŁUCHAWKI HIGH-END 2016-2017

AKG N90Q

Chociaż nie są to pierwsze słuchawki, w których zastosowano cyfrową obróbkę sygnału, to N90Q mają asa w rękawie. Technika TruNote, w ramach której działają mikrofony ulokowane w muszlach, automatycznie dopasowuje charakterystykę przetwarzania do ucha konkretnego użytkownika. Jest tutaj także aktywna redukcja szumu, wybór trzech typów brzmienia, i wbudowany DAC, do którego sygnał możemy dostarczyć przez wejście micro-USB (służące też do ładowania baterii). Brzmienie jest neutralne i dokładne, z wyjątkowo pięknym basem i obszerną przestrzenią. Technika, która zmienia reguły gry, jest zwykle kosztowna, jeżeli jednak chcesz sięgnąć tak daleko, jak na to pozwalają N90Q, to na pewno są one warte swojej ceny.

EUROPEJSKIE SŁUCHAWKI HIGH-END 2016-2017

EUROPEJSKI SYSTEM MULTIROOM 2016-2017

Sonos PLAY:5

Gładkie kształty PLAY:5 mogą się podobać, ale najważniejsze jest to, jakie kryją w sobie możliwości. Sześć wyspecjalizowanych przetworników - trzy nisko-średniotonowe i trzy wysokotonowe - skonfigurowano tak, aby uzyskać szeroką scenę, a wzmacniacze mają łączną moc trzy razy wyższą, niż poprzednik. Używając funkcji Trueplay poprzez wygodną aplikację Sonosa, nawet użytkownicy, którym daleko do umiejętności ekspertów, mogą poprawić jakość dźwięku w pomieszczeniach o marnej akustyce, np. w kuchni, podczas gdy specjalne sensory położenia pozwalają ustawić PLAY:5 poziomo lub pionowo, zapewniając ustalenie optymalnej charakterystyki. Sonos stał się synonimem nowoczesnych systemów multiroom i transmisji bezprzewodowej.

EUROPEJSKI SYSTEM MULTIROOM 2016-2017

EUROPEJSKI USB-DAC / WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY 2016-2017

Chord MOJO

Mojo to USB-DAC i wzmacniacz słuchawkowy, rozmiarów kieszonkowych, ale o potężnych możliwościach, opartych na technice zaczerpniętej z high-endowych DAC-ów Chorda. Aluminiowa obudowa, ozdobiona manipulatorami, których zmieniające się kolory kodują uruchomione funkcje, wypełniona jest zaawansowanymi przetwornikami i procesorami, zapewniającymi kompatybilność z PCM do 768 kHz i DSD do DSD256. Z modułami akceptującymi karty SD, transmisję Wi-Fi i Bluetooth, powstała świetna mieszanka, wszechstronności i jakości dźwięku.

EUROPEJSKI USB-DAC / WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY 2016-2017

NAGRODY EKSPERTÓW KINA DOMOWEGO

EUROPEJSKI SYSTEM GŁOŚNIKÓW KINA DOMOWEGO 2016-2017

DALI OPTICON 5.1

Optymalny do średnich i dużych pomieszczeń, kompletny system wielokanałowy Opticon 5.1, potrafi naturalnie i z wyrafinowaniem odtwarzać muzykę, a przy wybuchowych ścieżkach filmowych, dzięki nadzwyczajnym możliwościom subwoofera K-14, zademonstrować siłę i rozmach. Atmosfera kinowa jest głęboka i otwarta, okraszona detalami wyraźnymi, doskonale wplecionymi w cały spektakl. Seria Opticon zastępuje serię Ikon, ale zawiera technikę dostępną wcześniej tylko w referencyjnych konstrukcjach Epicon - czyli układy napędowe SMC (Soft Magnetic Compound) wraz ze znanymi już membranami z domieszką włókna drzewnego i hybrydowymi modułami wysokotonowymi (kopułkowo-wstęgowymi). Nowoczesny styl, bezbłędne wykonanie, brzmieniowe zaawansowanie i wszechstronność - piękny zestaw zalet.

EUROPEJSKI SYSTEM GŁOŚNIKÓW KINA DOMOWEGO 2016-2017

EUROPEJSKI AMPLITUNER KINA DOMOWEGO 2016-2017

Denon AVR-X2300W

AVR-X2300W jest świetnym amplitunerem AV 7.2 w przystępnej cenie. Wspiera transmisję sygnału UHD przez gniazda HDMI 2.0a, może łączyć się z wieloma źródłami przez Wi-Fi, Bluetooth i tradycyjne gniazda audio-wideo. Dzięki przyjaznemu systemowi ustawień oraz komunikacji, integracja i obsługa w systemie kina domowego jest szybka i łatwa. Selektor impedancji skutecznie optymalizuje parametry dla obciążeń 4- i 8-omowych, co pozwala bezproblemowo stosować większość zespołów głośnikowych, a nie jest to w tej kategorii urządzeń regułą. Możliwości brzmieniowe robią wrażenie - Denon łączy talent do pokazywania subtelności i duży potencjał dynamiczny, a wraz z dekodowaniem Dolby Atmos, wykreuje trójwymiarową przestrzeń dźwiękową; DTS:X pojawi się niebawem w formie aktualizacji oprogramowania.

EUROPEJSKI AMPLITUNER KINA DOMOWEGO 2016-2017

EUROPEJSKA PODSTAWKA DŹWIĘKOWA 2016-2017

Canton DM55

Nawet najmniejszy model w serii trzech "dźwiękowych podstawek" Cantona, DM55, jest konstrukcją solidną i luksusową. Dostępny w trzech wariantach wykończenia (czarny, biały lub srebrny), zwieńczony grubą taflą szkła, jest stabilną platformą, na której można postawić telewizor. System głośnikowy składa się z dwóch przetworników wysokotonowych, dwóch średniotonowych i dwóch niskotonowych - podłączonych do wzmacniaczy o łącznej mocy 200 W. DM55 kreuje scenę dźwiękową znacznie większą, niż można by oczekiwać po jego rozmiarach, dysponuje energią i szybkością zdolną przybliżyć nam uderzenie eksplozji, ryk statków kosmicznych i trzask mieczy świetlnych, podczas gdy w spokojniejszych klimatach imponuje finezyjną detalicznością.

EUROPEJSKA PODSTAWKA DŹWIĘKOWA 2016-2017

EUROPEJSKI SOUNDBAR 2016-2017

Yamaha YSP-5600

Nazwanie YSP-5600 soundbarem, nie odzwierciedla unikalnego zestawu zalet, określających jego klasę i przewagę nad konkurencją. YSP-5600 jest bogato wyposażonym, imponującym urządzeniem, oferującym wsparcie dla systemu Dolby Atmos (a w przyszłości również dla DTS:X, poprzez aktualizację oprogramowania), przesył sygnałów 4K i automatyczną korekcję akustyki pomieszczenia. Za solidnym metalowym grillem zainstalowano 46 przetworników, generujących wiązki akustyczne, służące wykreowaniu efektów właściwych formatowi 7.1.2. Pole dźwiękowe jest trójwymiarowe, wieloplanowe i niewiarygodnie obszerne - każdy film staje się absorbującym doświadczeniem. Jako część firmowego systemu multiroom MusicCast, YSP-5600 może strumieniować muzykę i telewizyjny sygnał audio do innych pomieszczeń.

EUROPEJSKA PODSTAWKA DŹWIĘKOWA 2016-2017  EUROPEJSKI SOUNDBAR 2016-2017

EUROPEJSKI HIGH END KINA DOMOWEGO 2016-2017

Trinnov Audio ALTITUDE32

Najbardziej wymagający entuzjaści kina domowego nie muszą szukać dalej - Trinnov Audio Altitude32, zdolny obsłużyć 32 kanały, nie jest zwykłym procesorem wielokanałowym. Zaawansowana, w pełni zindywidualizowana optymalizacja akustyczna pozwala "uszyć" dźwięk na miarę konkretnej konfiguracji głośnikowej i pomieszczenia, w ramach systemów Dolby Atmos, DTS:X, Auro 3D i ich natywnych sygnałów. Altitude32 zapewni filmowym ścieżkom dźwiękowym nadzwyczajną czystość i definicję, skalę i obecność źródeł. Architektura opierająca się na oprogramowaniu oznacza gotowość do przyszłych aktualizacji. Mimo bogactwa dostępnych ustawień, obsługa jest łatwa i możliwa za pomocą podłączonego do sieci komputera, smartfona lub tabletu.

EUROPEJSKI HIGH END KINA DOMOWEGO 2016-2017

EUROPEJSKI SYSTEM GŁOŚNIKÓW KINA DOMOWEGO "BEST VALUE" 2016-2017

Monitor Audio BRONZE 5.1

Rozglądając się wśród głośników w przystępnych cenach, trudno będzie znaleźć serię ładniejszą, bardziej kompletną i obiecującą, niż aktualna edycja Bronze firmy Monitor Audio. Swój sukces w dużej mierze zawdzięcza membranom typu C-CAM, wcześniej stosowanym tylko w droższych seriach. Brzmienie systemu, opartego na wolnostojących Bronze 6, centralnym Bronze Centre i surroundowych dipolach Bronze FX, wyróżnia się wysublimowaną reprodukcją wysokich tonów, jednocześnie dialogi są stabilne i skupione. Potężny i zamaszysty bas zapewnia subwoofer Bronze W10.

EUROPEJSKI SYSTEM GŁOŚNIKÓW KINA DOMOWEGO "BEST VALUE" 2016-2017

EUROPEJSKI ODTWARZACZ ULTRA HD 2016-2017

Panasonic DMP-UB900

Pierwszy na świecie odtwarzacz Blu-ray Ultra HD przynosi oczywistą i natychmiastową poprawę. Obraz 4K HDR jest wyraźnie lepszy od standardu Full HD BD, wypływając z bogactwem detali, gładką gradacją kolorów i nadzwyczajną dynamiką. Dzięki świetnemu upskalowaniu płyt 1080p, błyskawicznemu ładowaniu i dobrze wyposażonemu DLNA, DMP-UB900 jest jak "szwajcarski scyzoryk" wśród odtwarzaczy Blu-ray, wykonujący z łatwością każde zadanie. Jednak Ultra HD jest tutaj umiejętnością wiodącą; w połączeniu z wyświetlaczem HDR 4K, efekty są zniewalające.

EUROPEJSKIE AKCESORIA AV 2016-2017

SPIN REMOTE

Użytkownicy systemów domowej rozrywki są przyzwyczajeni do sterowania wieloma urządzeniami za pomocą wielu pilotów, co często prowadzi do frustracji. Sterownik SPIN wnosi rewolucyjny sposób działania, w którym prostota wygrywa ze skomplikowaniem. Mała srebrna kopuła jest napakowana sensorami, reagującymi na ruch postępowy, obracanie, położenie i dotyk, co pozwala użytkownikowi na pełną kontrolę za pomocą kilku gestów. Poprzez intuicyjną aplikację, mogą zostać aktywowane różne funkcje, zależne od sposobu, w jaki trzymamy sterownik. Obsługa telewizora, systemu głośnikowego czy oświetlenia staje się zabawą.

EUROPEJSKIE AKCESORIA AV 2016-2017

NAGRODY EKSPERTÓW SPRZĘTU PRZENOŚNEGO

EUROPEJSKIE SŁUCHAWKI PRZENOŚNE 2016–2017

JBL Reflect Mini BT

JBL Reflect Mini BT wprowadzają więcej radości do zwykle mało efektownych słuchawek Bluetooth. Dzięki swojej świeżej kolorystyce, a także przemyślanej konstrukcji i praktycznej funkcjonalności są idealne dla użytkowników aktywnych sportowo. Sprawdzą się materiały odporne na pot, przyda się zestaw różnych wkładek i odblaskowe paski, zapewniające bezpieczeństwo podczas nocnych biegów. Ale chyba najbardziej inspirujące jest brzmienie tych nadzwyczaj lekkich słuchawek – krystalicznie czyste, a przy tym solidne, z głębokim basem. Pomaga też bardzo dobra izolacja od dźwięków zewnętrznych. Ponadto Reflect Mini BT zawierają wbudowany mikrofon, utrzymujący zakłócenia tła na niskim poziomie, pozwalający tym samym na łatwą komunikację. Jedno naładowanie wystarcza na 8 godzin słuchania muzyki. Czy można tu na coś narzekać?

EUROPEJSKIE SŁUCHAWKI PRZENOŚNE 2016–2017

EUROPEJSKI GŁOŚNIK PRZENOŚNY 2016–2017

JBL Charge 3

To niewielkie, sympatyczne, nowocześnie wyglądające urządzenie, dzięki parze membran biernych generuje całkiem niski i potężny bas, wydatnie poprawiający brzmienie. Do jeszcze głośniejszego odtwarzania muzyki można połączyć i zsynchronizować większą liczbę głośników. Charge 3 nie boi się deszczu ani zachlapania, ma bowiem certyfikat IPX7 i może być zanurzony w wodzie. Jedną z największych zalet jest akumulator 6000 mH, który pozwala nie tylko na 20 godzin grania, ale może też zostać wykorzystany jako zasilacz do innych urządzeń przenośnych. Perełka i perfekcja w swoim gatunku.

EUROPEJSKI GŁOŚNIK PRZENOŚNY 2016–2017

EUROPEJSKI SYSTEM WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI 2016–2017

HTC Vive

Zestaw Vive, dostarczany z parą bezprzewodowych kontrolerów i dwoma stacjami bazowymi, wyznacza drogę do wirtualnej rzeczywistości. Skierowana do przodu kamera dodaje obraz świata prawdziwego do wirtualnego, wykreowane wrażenia są niesamowite. 32 czujniki, pole widzenia 110°, rozdzielczość 2160 x 1200 pikseli i częstotliwość odświeżania 90 Hz pozwalają zanurzyć się w płynną akcję. Pozycja i ruch są kontrolowane w pełnym zakresie 360°. Grafika jest świetna. Kopara opada. To najbardziej zaawansowany system wirtualnej rzeczywistości, dostępny na rynku. Tak wygląda przyszłość

EUROPEJSKI SYSTEM WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI 2016–2017

EUROPEJSKI ZAAWANSOWANY SMARTFON 2016–2017

HTC 10

Oparty na najnowszym procesorze Qualcomm Snapdragon 820, z pamięcią 4 GB, 5,2-calowym wyświetlaczem QHD, akumulatorem 3000 mH i ładowarką Quick Charge 3.0, smartfon HTC 10 ma też świetny aparat fotograficzny UltraPixel o rozdzielczości 12 megapikseli i aparat selfie. System optycznej stabilizacji obrazu i firmowy interfejs Sense UI, redukujący powtarzające się aplikacje i oprogramowanie śmieciowe, to tylko niektóre z wielu możliwości. Dodajmy do tego przetwornik C/A 24 bit Hi-Res, służący do uzyskania najwyższej jakości dźwięku, a także piękną i solidną, metalową obudowę ze sfazowanymi krawędziami i wyrafinowaną fakturą powierzchni – i mamy najlepszy flagowy smartfon roku.

EUROPEJSKI ZAAWANSOWANY SMARTFON 2016–2017

EUROPEJSKI KONSUMENCKI SMARTFON 2016–2017

Huawei P9

Znaczenie najważniejszych cech i funkcji zostało tutaj docenione. Smartfon jest wyposażony w 5,2-calowy wyświetlacz IPS-NEO LCD o rozdzielczości full HD, 8-rdzeniowy procesor HiSilicon Kirin 955 SoC i system Android OS 6.0 z nakładką Emotion UI 4.1. Ponadto Huawei P9 jest dostępny w imponującym wyborze wersji wykończeniowych, wykorzystujących szeroką gamę materiałów. Huawei wyznacza nowy etap poprzez zastosowanie – po raz pierwszy w tej kategorii produktów – fotograficznej techniki Leica. Kamera z podwójnym obiektywem łapie więcej światła i zapewnia lepszą klarowność, zarówno zdjęć, jak i filmów. Akumulator 3000 mH jest na tyle mocny, aby ten praktyczny i piękny smartfon wykonał pewnie wszystkie zadania, jakie można mu powierzyć.

EUROPEJSKI KONSUMENCKI SMARTFON 2016–2017

EUROPEJSKI SMARTFON NISKOBUDŻETOWY 2016–2017

Coolpad Torino

Ten niskobudżetowy smartfon oferuje zaskakujące, high-endowe funkcje – superszybkie połączenie 4G i czytnik linii papilarnych, który służy nie tylko do zabezpieczenia dostępu, ale również do aktywacji aplikacji lub robienia zdjęć poprzez dotyk określonego palca. Można uruchomić dwa konta na Facebooku, Viber, WhatsApp itp., działające równocześnie, podczas gdy odrębna przestrzeń jest gotowa na prywatne zdjęcia, filmy i wiadomości. Oparty na 8-rdzeniowym procesorze Snapdragon, z 3 GB RAM i pamięcią wewnętrzną 16 GB, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD, Torino może wypełniać wszelkie codzienne zadania i pokazywać je na wygodnym, 5,5-calowym wyświetlaczu. Doskonała relacja jakości do ceny i dużo frajdy dla użytkownika.

EUROPEJSKI SMARTFON NISKOBUDŻETOWY 2016–2017

EUROPEJSKA MOBILNA INNOWACJA 2016–2017

LG G5

G5 to sam w sobie fascynujący, high-endowy smartfon, ale dodatek firmowej funkcji Friends wynosi go ku doskonałości. Dzięki innowacyjnej, modułowej konstrukcji może zmieniać swój wygląd i działanie, zgodnie z potrzebami użytkownika w danej chwili. Podwójny aparat z szerokokątnym obiektywem robi doskonałe zdjęcia. Można dodać moduł CAM Plus, czyli lekki uchwyt umożliwiający sterowanie jednym palcem, lub podnieść jakość audio poprzez 32-bitowy DAC w module H-Fi Plus. 5,3-calowy wyświetlacz Quad HD, o maksymalnej jasności 850 nitów i wysokiej gęstości pikseli, zapewnia doskonałą czytelność również w świetle dziennym.

EUROPEJSKA MOBILNA INNOWACJA 2016–2017

EUROPEJSKI SMARTFON FOTOGRAFICZNY 2016–2017

Samsung Galaxy S7/S7 edge

Aparat będący na wyposażeniu flagowego duetu smartfonów Samsunga charakteryzuje się niesamowitą wydajnością w każdych warunkach fotografowania. Matryca typu Dual Pixel ma 12 mln pikseli, które są w pełni wykorzystywane do ustawiania ostrości z wykorzystaniem detekcji fazy. Jasny obiektyw (f/1,7) przechwytuje więcej światła i sprawia, że aparat umożliwia uzyskanie bardzo szczegółowych i pięknych zdjęć nawet w ciemnościach. Za pomocą S7/S7 edge można zapisywać zdjęcia w formacie RAW oraz nagrywać filmy w rozdzielczości 4K. Oprogramowanie aparatu Galaxy S7/S7 edge jest proste i łatwe w obsłudze, a opcjonalny tryb Pro umożliwia ustawienia ręczne, odpowiednie w sytuacjach, kiedy chcemy uzyskać zdjęcia niezwykle kreatywne i profesjonalne.

EUROPEJSKI SMARTFON FOTOGRAFICZNY 2016–2017

EUROPEJSKIE AKCESORIA AV 2016–2017

SPIN REMOTE

Użytkownicy systemów domowej rozrywki są przyzwyczajeni do sterowania wieloma urządzeniami za pomocą wielu pilotów, co często prowadzi do frustracji. Sterownik SPIN wnosi rewolucyjny sposób działania, w którym prostota wygrywa ze skomplikowaniem. Mała srebrna kopuła jest napakowana sensorami reagującymi na ruch postępowy, obracanie, położenie i dotyk, co pozwala użytkownikowi na pełną kontrolę za pomocą kilku gestów. Poprzez intuicyjną aplikację mogą zostać aktywowane różne funkcje, zależne od sposobu, w jaki trzymamy sterownik. Obsługa telewizora, systemu głośnikowego czy oświetlenia staje się zabawą.

EUROPEJSKIE AKCESORIA AV 2016–2017

EUROPEJSKI GADŻET ELEKTRONICZNY 2016–2017

Garmin fēnix 3 HR

Garmin fenix 3 HR jest doskonale przygotowany pod kątem wszelkich oczekiwań, jakie można mieć wobec produktu związanego z fitness; to najbardziej inspirujący gadżet, który można zapiąć na nadgarstku. Garmin fenix 3 HR z najlepszymi, specjalnymi rozwiązaniami, służącymi bezpiecznemu funkcjonowaniu poza domem i podczas uprawiania sportów, będąc solidnym smartwatchem do codziennego użytku, udowadnia, że jest najlepszym partnerem przed, w trakcie i po treningu. Poprzez dobrze zaprojektowane aplikacje dla szerokiej gamy towarzyszących urządzeń przenośnych można rozszerzyć zakres funkcji i w pełni wykorzystać jego potencjał.

EUROPEJSKI GADŻET ELEKTRONICZNY 2016–2017

POZOSTAŁE NAGRODY EISA 2016 - 2017

NAGRODY EKSPERTÓW WIDEO

PROJEKTOR KINA DOMOWEGO
BenQ W2000
TELEWIZOR KINA DOMOWEGO
Panasonic TX-65DX900E
TELEWIZOR
Samsung UE55KS9000
TELEWIZOR HIGH END
LG Signature OLED65G6
TELEWIZOR WIELKOEKRANOWY "BEST BUY"
Philips 65PUS7601
TELEWIZOR "SMART"
LG UH770V
KAMERA
Olympus TG-Tracker
KAMERA FOTO-WIDEO
Sony α7S II

NAGRODY EKSPERTÓW FOTO

APARAT DSLR
Canon EOS 80D
PROSUMENCKI APARAT DSLR
Nikon D500
PROFESJONALNY APARAT DSLR
Canon EOS-1D X Mark II
KONSUMENCKI KOMPAKTOWY APARAT SYSTEMOWY
Olympus OM-D E-M10
PROSUMENCKI KOMPAKTOWY APARAT SYSTEMOWY
Sony α6300
PROFESJONALNY KOMPAKTOWY APARAT SYSTEMOWY
Fujifilm X-Pro2
KOMPAKTOWY APARAT KLASY PREMIUM
Sony Cyber-shot DSC-RX1R II
KOMPAKTOWY APARAT DLA PODRÓŻUJĄCYCH
Panasonic Lumix DMC-TZ100
OBIEKTYW DSLR
Tamron SP 85 mm F1.8 Di VC USD
PROFESJONALNY OBIEKTYW DSLR
Canon EF 35 mm F1.4L II USM
OBIEKTYW DSLR ZOOM
Sigma 50–100 mm F1.8 DC HSM Art
KOMPAKTOWY OBIEKTYW SYSTEMOWY ZOOM
Fujinon XF100–400 mm F4.5-5.6 R LM OIS WR
PROFESJONALNY KOMPAKTOWY OBIEKTYW SYSTEMOWY
Sony FE 85 mm F1.4 GM
INNOWACJA FOTO
Panasonic DUAL I.S. System

NAGRODY EKSPERTÓW SPRZĘTU SAMOCHODOWEGO

JEDNOSTKA CENTRALNA
Kenwood DDX5016DAB
ODTWARZACZ HD
Sony RSX-GS9
SUBWOOFER
Hertz Mille Legend ML 2500.3
PROCESOR
Audison bit One HD
SMART UPGRADE
Match M 5DSP
KOMPONENT HIGH-END
Ground Zero GZPA Reference 4PURE
INTEGRACJA
Mosconi GLADEN DSP 8TO12 AEROSPACE
INNOWACJA
Clarion Full Digital Sound

Videotesty
Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509X
Video test Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509X
Luxman L-509X - najdroższy w ofercie firmy wzmacniacz zintegrowany -...
6:07
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu