Tylna i przednia ścianka jest kolumn jest pokryta nano-powłoką Fenix NTM w kolorach czarnym lub białym - matową, odporną na zarysowania i ślady po palcach. W wersji kolumn ze ściankami polakierownymi na biało, ścianki przednia i tylna są z pokrytego na biało MDF zamiast sklejki.
Gradient 5.1 wykorzystuje konstrukcję obudowy z membraną bierną. Umieszczona na tylnej ściance ma ona owalny kształt o rozmiarze 140x200 mm.
W zestawach wykorzystano koncentryczny, dwudrożny zespół głośnikowy opracowany przez Gradienta we współpracy z norweską firmą Seas. Sekcja niskośredniotonowa o rozmiarze 176 mm ma membranę z włókna szklanego, zaś sekcja wysokotonowa 25-milimetrową kopułkę aluminiową.
Zastosowanie głośnika koncentrycznego pozwoliło uzyskać kontrolowane charakterystyki kierunkowe i gładką charakterystykę przenoszenia w szerokim polu odsłuchu. Według materiałów producenta zapewnia to bardzo dobrą stereofonię z dokładną lokalizacją, bardzo dobrą szerokością i głębokością sceny.
Gradient 5.1 może pracować zarówno w stereo, jak i kinie domowym. Ponieważ w innych modelach także zastosowano głośnik koncentryczny, można łączyć różne kolumny Gradient do tworzenia dobrze dopasowanych systemów wielokanałowych.
Kolumny mogą stać pionowo i poziomo, najlepiej na podstawkach, ale da się je też zamontować na ścianie.
Dane techniczne:
- Efektywność: 86dB (2,83V/1m)
- Impedancja nominalna: 8 Ω
- Zalecana moc wzmacniacza: 20-150 W
- Pasmo przenoszenia: 60-25 000 Hz ±2 dB | 45 Hz -6 dB
- Wymiary WSG: 24 * 200 * 220 mm
- Masa: 6 kg
*Podana cena jest caną za parę.
Źródło: Moje Audio