Dzięki dynamicznemu przetwarzaniu obrazów standard HDR10+ umożliwia ich poprawę - scena po scenie - a czasem nawet klatka po klatce. Zaawansowane technologie obrazowania, zastosowane w telewizorach QLED, sprawiają, że są one w pełni gotowe na wyświetlanie udoskonalonych w ten sposób materiałów. Kolory są dzięki temu nasyconne i precyzyjnie odwzorowane, a kontrasty głębsze. Obraz jest bardziej rzeczywisty.
Standard HDR10+ został zaprojektowany z myślą o odwzorowaniu obrazów z maksymalną dokładnością, nawet na ekranach, które mogłyby mieć trudności z wyświetlaniem treści HDR10. Integracja telewizorów Samsung UHD oraz QLED z nowym standardem umożliwia pełne wykorzystanie technologii obrazowania. Na tych ulepszeniach, jak również na włączeniu danych tego standardu w proces optymalizacji obrazu skorzystają również telewizory Premium.
Standard HDR10+ jest otwarty i dostępny bez opłat licencyjnych. W styczniu 2018 r. firma zacznie wydawać bezpłatne licencje na platformę i metadane HDR10+ agencjom zajmującym się produkcją treści, producentom odtwarzaczy UHD Blu-ray, cyfrowych dekoderów, jak również innym dostawcom na całym świecie.
Samsung chciałby, aby standard HDR10+ dostępny był dla wszystkich producentów, którzy chcieliby wykorzystać go w swoich rozwiązaniach. Aby pomóc im osiągnąć jak najlepsze rezultaty, firma oferuje wsparcie inżynieryjne. Prowadzi też rozmowy z różnymi twórcami i dystrybutorami treści, nawiązała także bliską współpracę z dostawcami treści, by ułatwić twórcom i studiom filmowym tworzenie treści HDR10+ przy wykorzystaniu istniejących wideo HDR10.
Źródło: Samsung. Na podstawie wywiadu z Billem Mandelem - wiceprezesem Samsung Research America’s Digital Media Solutions Lab.