Cztery premiery Denona z okazji 110. rocznicy istnienia marki

09 września 2020 Sprzęt

Denon celebruje 110 lat istnienia marki, prezentując cztery jubileuszowe komponenty: wzmacniacz AV AVC-A110, wzmacniacz zintegrowany PMA-A110, odtwarzacz SACD DCD-A110 i wkładkę gramofonową DL-A110 MC.

Każdy z produktów jest w kolorystyce Silver Graphite, widnieje na nim logo 110 Anniversary na przednim panelu i miał zostać skrupulatnie dostrojony przez mistrzów dźwięku Denon, aby wyróżnić nowe modele spośród standardowych odpowiedników. Każdy został ponadto zaopatrzony w specjalny certyfikat autentyczności z podpisem głównego inżyniera firmy Denon oraz w pięcioletnią gwarancję.

Denon 110 Anniversary

Denon - historia zaczyna się w roku 1910...

W swoim najwcześniejszym okresie od momentu powstania w 1910 r. Denon wyprodukował pierwszy japoński gramofon. Później stworzył pierwszy w Japonii profesjonalny rejestrator płyt, który umożliwił powstanie pierwszego nagrania audio głosu cesarza Hirohito pod koniec II wojny światowej. Lecz przede wszystkim, w 1985 roku Denon wprowadził pierwszy format CD-ROM, niezaprzeczalnie zmieniając przyszłość audio i szeroko rozumianej rozrywki.

Marka Denon jest autorem kilku przełomowych rozwiązań w branży. Spod jej skrzydeł wyszedł pierwszy na świecie uniwersalny odtwarzacz Blu-ray z możliwością odtwarzania płyt DVD-Audio i SACD, a także pierwsze amplitunery AV 8K. Cztery nowe komponenty 110 Anniversary mają stanowić kontynuację tej wyjątkowej historii.

Denon PMA-A110 i Denon DCD PMA-A110
Denon PMA-A110 i Denon DCD PMA-A110

Wzmacniacz AV Denon AVC-A110 

Denon AVC-A110 to 13.2-kanałowy wzmacniacz AV 8K odtwarzający wszystkie popularne formaty dźwięku 3D, takie jak Dolby Atmos, DTS:X, DTS:X Pro, IMAX Enhanced czy Auro-3D.

Wzmacniacz oferuje obsługę rozdzielczości i skalowania do 8K/60Hz, rozdzielczość 4K/120Hz dla gier i zgodność z najnowszymi specyfikacjami HDMI. Umożliwia więc budowę systemów kina domowego 4K, jednocześnie zapewniając kompatybilność 8K.

Wśród propozycji dla graczy znajduje się automatyczny tryby niskiego opóźnienia (ALLM), zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) i szybki transport klatek (QFT).

Czytaj również testy wzmacniaczy stereo Denon

Wzmacniacz AV Denon AVC-A110 - front

Denon AVC-A110 jest wyposażony w wysokoprądowy transformator mocy o wadze 8.2 kg i niestandardowe kondensatory audio 22 000 uF/80 V, dostarczając 150 watów na kanał (8 Ω, 20 Hz-20 kHz, 0,05%, 2 kanały).

Ma najbardziej zaawansowaną sekcję HDMI (8 wejść / 3 wyjścia), w tym wejście 8K, wraz z najnowszym standardem Dynamic HDR dla jaśniejszego obrazu i głębszych poziomów czerni.

Wzmacniacz AV Denon AVC-A110 - tylna ścianka

Funkcja eARC HDMI (przez główne wyjście HDMI) umożliwia przy tym bezpośrednie przesyłanie nieskompresowanych i kodowanych obiektowo formatów audio, takich jak Dolby Atmos® i DTS:X®, z aplikacji Smart TV do wzmacniacza AVC-A110 w celu uzyskania realistycznego dźwięku.

Wzmacniacz jest kompatybilny z technologią bezprzewodowego streamingu muzyki HEOS Built-in multi room, obsługa Apple AirPlay 2 zapewnia zaś odtwarzanie utworów z urządzeń mobilnych. Denon AVC-A110 oferuje również dostęp do serwisów Spotify, Amazon Music HD, TIDAL, Deezer i in.

Sterowanie Denon AVC-A110 jest możliwe poprzez polecenia głosowe dzięki kompatybilności z asystentami Amazon Alexa, Google Assistant oraz Apple Siri.

Czytaj również: Nowoczesny multiroom. Technologia HEOS Built-in w urządzeniach Denon i Marantz

Wzmacniacz AV Denon AVC-A110 - Wnętrze

Cena: 24 999 zł

Wzmacniacz zintegrowany Denon PMA-A110

Denon PMA-A110 został zaprojektowany z myślą o tych, którzy chcą zbudować dwukanałowy system Hi-Fi. Napędzany opatentowaną przez Denona 7. generacją topologii Ultra High Current (UHC) dostarcza 80 W przy 8 Ω (20 kHz-20 Hz, THD: 0,07%) mocy na kanał.

Jak mówi producent, potrafi generować potężny prąd wyjściowy i zapewniać doskonałą liniowość na końcówkach mocy. Pasmo przenoszenia wynosi do 100 kHz. Obwód kontroli głośności tłumi szumy we wzmacniaczu, chroniąc wysoką rozdzielczość dźwięku.

Denon PMA-A110 obsługuje szeroki, dynamiczny zakres źródeł dźwięku Hi-Res. Ponadto, przetwornik Quad DAC wykorzystujący układ czterech procesorów Burr Brown PCM1795 zapewnia wysoką jakość dźwięku.

Każdy kanał wykorzystuje dwa chipy PCM1795 pracujące w trybie różnicowym, aby osiągnąć najwyższą dokładność i najlepszy stosunek sygnału do szumu.

Wzmacniacz jest również wyposażony w przetwarzanie Ultra AL32, najnowszą technologię analogowej reprodukcji sygnału firmy Denon. Korzystając z algorytmów interpolacji danych i obsługując wejście sygnału PCM o wysokiej rozdzielczości 384 kHz/24 bit, algorytmy te przywracają punkty, które powinny istnieć przed i za istniejącymi punktami w dużych ilościach danych, aby uzyskać gładki przebieg fali zbliżony do oryginalnego sygnału.

Przy maksymalnie 32-krotnym nadpróbkowaniu częstotliwości próbkowania sygnałów wejściowych, wyjściowa częstotliwość próbkowania wynosi albo 1.411 MHz (dla fs 44.1 kHz), albo 1.536 MHz (dla fs 48 kHz), reprodukując sygnał audio z wszystkimi szczegółami.

Do PMA-A110 można podłączyć zarówno źródła analogowe, jak i cyfrowe, w tym gramofon do wbudowanego przedwzmacniacza Phono kompatybilnego zarówno z wkładkami MM, jak i MC.

Na pokładzie są wejścia koaksjalne, optyczne i USB-B obsługiwane przez przetwornik Quad DAC, uzyskując jakość odtwarzania PCM do 384 kHz i DSD do 11.2 MHz, czyli DSD256.

Cena: 15 999 zł

Odtwarzacz SACD Denon DCD-A110

Denon DCD-A110 odtwarza płyty CD, SACD, a także pliki DSD (2.8 MHz/5.6 MHz) oraz audio o wysokiej rozdzielczości do 192 kHz/24 bit nagranych na nośnikach DVD-R/RW i DVD+ R/RW. Odczytuje również pliki muzyczne o częstotliwości próbkowania do 48 kHz nagrane na płytach CD-R/RW.

Wydajność odtwarzacza przypisuje się opatentowanemu przez firmę Denon mechanizmowi Suppress Vibration Hybrid (S.V.H.). Mechanizm S.V.H. cechuje się najkrótszymi możliwymi ścieżkami sygnału zaprojektowanymi w celu redukcji szumów oraz częściami wykonanymi z materiałów najwyższej jakości, takimi jak miedziany górny panel zastosowany w celu wzmocnienia sztywności, taca dysków z odlewanego aluminium i wsporniki mechanizmu ze stali o grubości 2 mm.

Czytaj również testy odtwarzaczy CD Denon

Odtwarzacz SACD Denon DCD-A110 - front 

Denon DCD-A110 wykorzystuje nowy przetwornik Quad DAC, konwertujący duże ilości danych pochodzących z nowego silnika przetwarzania Ultra AL32 z procesorem Intel Cyclone 10, oferującym do 32-krotności nadpróbkowania przychodzącego sygnału PCM w celu uzyskania najdokładniejszej reprodukcji dźwięku.

DCD-A110 rezygnuje z tradycyjnych obwodów filtrów końcowych wzmacniacza operacyjnego na rzecz sekcji filtra. Denon DCD-A110 został również wyposażony w dwa oscylatory zegarowe, po jednym dla każdej częstotliwości próbkowania (44.1 kHz i 48 kHz), które mogą się przełączać między częstotliwościami, aby całkowicie wyeliminować jitter.

Odtwarzacz SACD Denon DCD-A110 - tylna ścianka

Odtwarzacz jest również wyposażony w pełni niezależne zasilacze dla sekcji cyfrowych i analogowych w celu wyeliminowania potencjalnych zakłóceń i szumów.

Zasilacz sekcji analogowej charakteryzuje się konstrukcją zoptymalizowaną pod kątem dźwięku z oryginalnym kondensatorem blokowym Denon o dużej pojemności (3300 µF), używanym do zasilania analogowych obwodów audio za przetwornikiem cyfrowo-analogowym.

Cena: 13 999 zł

Wkładka gramofonowa MC Denon DL-A110

Nowa wkładka gramofonowa Denon DL-A110 to konstrukcja typu MC, ręcznie wytwarzana w fabryce Denona w Japonii - tak jak w latach 60., kiedy po raz pierwszy została zaprezentowana jako wkładka DL-103. Zachowała oryginalną konstrukcję głowicy pierwotnie opracowanej dla potrzeb szerokopasmowych transmisji radiowych stereo FM.

Wkładka DL-A110 została wyposażona w złącze bagnetowe, znane również jako interfejs ramienia SME. Głowica waży zaledwie 6 gramów.

Czytaj również testy z kategorii: Wkładki gramofonowe

Wkładka gramofonowa MC Denon DL-A110

Cena: 2 799 zł

Trzy komponenty z jubileuszowej edycji specjalnej 110 Anniversary - AVC-A110, PMA-A110 i DCD-A110 - będą dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Denon w październiku. Ostatni produkt, wkładka gramofonowa DL-A110, pojawi się w sprzedaży w listopadzie.

Więcej informacji na temat nowych produktów jubileuszowych można znaleźć na stronie www.denon.com.pl.

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
DENON testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu