Wzornictwo i wykończenie
HiFi Rose RA280 to kolejne urządzenie zaprojektowane z myślą o...przeszłości, oczywiście jeśli chodzi o jego walory zewnętrzne. Nierzadko z sentymentem patrzymy na sprzęt sprzed lat, a nowy Rose otrzymał piękną vintagową obudowę.
Na froncie zobaczymy duże pokrętła i dwa okrągłe wyświetlacze z wychyłowymi wskaźnikami. Niektóre emitują ciepłe ledowe światło. Umieszczony tu korektor oparty na dwóch ergonomicznych pokrętłach pozwala dostosować brzmienie do własnych preferencji.
Wzmacniacz powstał w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i srebrnej.
Czytaj również nasze testy urządzeń Rose
Praca w klasie AD
HiFi Rose RA280 zbudowano w oparciu o dwa oddzielne moduły wzmacniacza, które pracują jak dwie jednostki mono. Każda dostarcza do 250 W mocy i to zarówno przy impedancji wynoszącej 4 Ω, jak i 8 Ω.
Co ważne, Rose RA280 pracuje w klasie AD. To zmodyfikowana klasa D, w której zastosowano układ oparty na tranzystorach GaN FET (z azotkiem galu). Wzmacniacz ma dzięki temu oferować brzmienie porównywalne do brzmienia konstrukcji analogowych przy jednoczesnym zachowaniu wydajności, sprawności i mocy urządzeń pracujących w klasie D. A to wszystko przy bardzo niskim poziomie zniekształceń.
Panel przyłączeniowy
Rose RA280 umożliwia korzystanie z różnorodnych urządzeń źródłowych. Na jego tylnej ściance znajdują się wejścia zbalansowane (2 × XLR) oraz 3 wejścia niezbalansowane (2 × RCA). Do tego wyjście na subwoofer oraz wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy kompatybilny z modelami wyposażonymi we wkładkę typu MM.
W zestawie z RA280 otrzymujemy ergonomiczny pilot zdalnego sterowania.
Czytaj również nasze testy wzmacniaczy
Źródło: Audio Klan