Oparty na charakterystycznym riffie "Brainstorm", wciąga nas w świat wyrafinowanych improwizacji jazzowych oraz niebanalnych struktur rytmicznych, harmonicznych i melodycznych. Utwór wieńczy ognisty dialog gitary i saksofonu, któremu wtóruje ekspresyjna gra sekcji rytmicznej.
"Brainstorm" to przedsmak nowej płyty Marka Napiórkowskiego osadzonej w nowym, oryginalnym kontekście brzmieniowym. Premierowe Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i stylowo brzmiącej perkusji (Paweł Dobrowolski), Napiórkowski postanowił wzbogacić obecnością multi-perkusjonisty – Brazylijczyka Luisa Ribeiro. Gościem specjalnym, który pojawia się na płycie, jest - ceniony w Europie i na świecie saksofonista jazzowy - Adam Pierończyk.
Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku - głosami czytelników Jazz Forum - jest wybierany Jazzowym Gitarzystą Roku. Był jedenastokrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, otrzymał ją w roku 2019. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album "WAW-NYC".
Muzyk nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Usłyszymy na nich takie nazwiska jak Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk. Komponował muzykę do spektakli teatralnych, a w 2018 zadebiutował jako kompozytor muzyki filmowej, będąc autorem ścieżki dźwiękowej do filmu "Miłość i puste słowa" w reżyserii Małgorzaty Imielskiej. Od grudnia 2017 roku prowadzi autorską audycję "Dźwięki nieoczywiste" na antenie radia Chilli Zet.
Spośród muzyków, z którymi grał i nagrywał, warto wymienić takie postaci, jak: Tomasz Stańko, Adam Holzman, Marcus Miller, Hadrien Feraud, Sugar Blue, Henryk Miśkiewicz, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, a także Pat Metheny, Richard Bona, Ivan Lins, Dhafer Youssef, Gonzalo Rubalcaba. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.
Źródło: materiały prasowe