Osiem płyt Kaczmarskiego, Gintrowskiego i Łapińskiego w WiMP

07 kwietnia 2014 Premiery
Od kilku dni, wyłącznie w WiMP, można posłuchać ośmiu albumów studyjnych i koncertowych w wykonaniu Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Łapińskiego.

Jacek Kaczmarski, poeta kompozytor i pieśniarz. Twórca ponad 600 wierszy, 5 powieści. Na scenie przez 25 lat. Fascynował publiczność heroiczną interpretacją własnych wierszy, poruszających, po raz pierwszy w całej polskiej poezji śpiewanej, tematykę historyczną, polityczną, narodową.

Doczekał się, osobnego na naszej scenie muzycznej, statusu barda - poety i gitarzysty, który mówi własnym, mocnym głosem o rzeczach ważnych dla wielu. W przypadku tego twórcy popularna kategoria poezja śpiewana okazuje się zbyt wąska - Jacek Kaczmarski to cała "śpiewana literatura".

W muzycznym serwisie streamingowym WiMP można posłuchać już dziś ośmiu nieudostępnianych do tej pory cyfrowo albumów: "Bankiet", "Głupi Jasio", "Live", "Mury W Muzeum Raju", "Muzeum", "Pochwała Łotrostwa", "Raj" i "Wojna Postu z Karnawałem".

Bankiet

Album koncertowy Jacka Kaczmarskiego, na który składają się piosenki śpiewane w sytuacjach towarzyskich. Artysta sięgnął nie tylko do własnego repertuaru, lecz także piosenek Włodzimierza Wysockiego i Stanisława Staszewskiego.

Płyta została zarejestrowany w kwietniu 1992 r. podczas recitalu w klubie Riviera-Remont w Warszawie. Repertuar nie porusza spraw wielkich i doniosłych, pasuje do luźnej rozmowy na każdy temat. Rewelacyjny Jacek Kaczmarski jako popularyzator twórczości Stanisława Staszewskiego.

POSŁUCHAJ >>

Głupi Jasio

Album studyjny Jacka Kaczmarskiego zarejestrowany w 1990 r. w rozgłośni RWE w Monachium. Piosenki, które znalazły się na nim, pochodzą przede wszystkim z 1989 i 1990 r.

POSŁUCHAJ >>

Live

Album koncertowy Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego nagrany podczas pierwszej trasy artysty po powrocie z emigracji. Zarejestrowany podczsas koncertów w klubie Riviera-Remont w Warszawie.

POSŁUCHAJ >>

Mury w Muzeum Raju

Album koncertowy Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Łapińskiego. Recital zawierający utwory z trzech pierwszych albumów w wykonaniu tria: "Murów", "Raju" i "Muzeum”.

POSŁUCHAJ >>

Muzeum

Album koncertowy Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Łapińskiego. Powstał w 1981 r., jako inspiracja posłużyły polskiego malarstwa. Intencją artystów było umieszczenie polskich doświadczeń okresu "Solidarności" w perspektywie historycznej.

POSŁUCHAJ >>

Pochwała Łotrostwa

Ostatni studyjny album Jacka Kaczmarskiego stworzony napisany przed emigracją do Australii. Został odebrany jako rozrachunek artysty z III Rzeczypospolitą - gorzki i niekoniecznie sprawiedliwy. Z dwudziestu jeden utworów składających się na "Pochwałę łotrostwa" przynajmniej kilka pozostało w "żelaznym" repertuarze artysty: "Coś za coś" będący ukłonem w stronę ballad Bułata Okudżawy, "Testament" i "Diabeł".

POSŁUCHAJ >>

Raj

Album koncertowy Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Łapińskiego zarejestrowany w maju 1980 r. podczas koncertu w auli Politechniki Gdańskiej. Myślą przewodnią jest „mechanizm przechodzenia kategorii dobra i zła uznawanych przez jednostkę w obszar działań społecznych, ogólnoludzkich. Moralny wymiar buntu, wiara jako obrona przed racjonalną rezygnacją, wybór wobec groźby zagłady”.

POSŁUCHAJ >>

Wojna Postu z Karnawałem

Album studyjny Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Łapińskiego. Artyści próbują przyjrzeć się temu, co robią ludzie, jak się zachowują, jak się mogą zachowywać w sytuacjach przejściowych, w dniach pokryzysowych czy w dniach kryzysowych. Jakie podejmują wybory, co czynią z wolnością.

POSŁUCHAJ >>

POZOSTAŁE NEWSY MUZYCZNE
Fender świętuje 70-lecie Stratocastera
Fender świętuje 70-lecie Stratocastera

Fender świętuje 70. rocznicę powstania gitary Stratocaster, niezrównanego i kultowego arcydzieła z wizjonerskiego portfolio założyciela firmy, Leo Fendera. Tym, co wyróżnia Stratocastera, jest nie tylko jego niezwykły rodowód, ale także zdolność wykraczania poza gatunek, poziom umiejętności i wszelkie parametry kwalifikacyjne. Uwielbiany przez entuzjastów muzyki Stratocaster zajmuje szczególne miejsce w sercach kolekcjonerów, doświadczonych profesjonalistów i oddanych fanów.

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu