BUDDY GUY

Rhythm & Blues

Rhythm & Blues

Wykonanie

Nagranie

Trzydziesta gitara Wszechświata według magazynu "Rolling Stone", urodzony w Luizjanie Buddy Guy deklasuje wszystkich bluesmanów nowym albumem. Może nie wypada tak pisać w obecności wielkiego B.B. Kinga, ale sędziwy mistrz dawno nic nowego nie wydał.

Buddy Guy jest niewiele młodszy, ma 77 lat, z których 52 spędził na graniu bluesa. A ponieważ pomysłów i energii ma aż nadto, wydał album podwójny podzielony na dwa tematyczne krążki "Rhythm" i "Blues". Większość kompozycji napisał jego długoletni współpracownik, producent i perkusista zespołu Tom Hambridge. Cztery są dziełem Guya. W sumie jest tu 18 nowych, znakomitych tematów i trzy standardy.

Buddy Guy jest rewelacyjnym gitarzystą, czego dowodzi po raz nie wiem który, szczególnie na płycie "Blues". To nowoczesne, drapieżne chicagowskie brzmienie, którego nasz bohater jest najważniejszym reprezentantem i które rozwija od lat.

Na uwagę zasługuje specjalny model gitary BG `89 Fender Custom Strat, na którym wygrywa większość zapierających dech solówek. Świetny duet ze Stevenem Tylerem w "Evil Twin" jest ozdobą drugiej płyty. Rzeczywiście śpiewają jak dwa straszne diabły.

W "Blues Don`t Care" obok mistrza stanął młody wokalista, gitarzysta i aktor z Teksasu Gary Clark Jr. Na płycie "Rhythm" gościnnie zaśpiewali: Kid Rock i Beth Hart". Znakomity album, nie tylko dla miłośników bluesa.

Marek Dusza
RCA / Sony

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu