BUDDY GUY The Blues is Alive and Well

The Blues is Alive and Well
Wykonanie
Nagranie

"Blues żyje i ma się dobrze" śpiewa legendarny Buddy Guy na swoim najnowszym albumie. Bluesman skończył właśnie 82 lata i nie zwalnia tempa pracy. Regularnie koncertuje i co dwa, trzy lata wydaje płyty. Jeśli powiem, że coraz lepsze, ktoś może puknąć się w czoło.

Tak, bo bluesa docenia się tym bardziej, im więcej ma się siwych włosów na głowie. W zalewie nic nieznaczących płyt artysta, który jest znakomitym gitarzystą, świetnie śpiewa, a przy tym wie, jak powinna brzmieć muzyka atrakcyjna dla słuchaczy, wyróżnia się szczerym przekazem.

Po sukcesie poprzedniego albumu "Born to Play Guitar" (Grammy 2016) Buddy Guy wyruszył w trasę koncertową po Ameryce otwierając występy gitarzysty Jeffa Becka. Niech to nikogo nie zdziwi - rock jest popularniejszy od bluesa. Eric Clapton i Beck podkreślają na każdym kroku, jak wiele nauczyli się od swojego idola. Trzeba do tego dodać Keitha Richardsa, który razem z Beckiem wziął udział w nagraniu utworu "Cognac". To pięciogwiazdkowy "koniak" blues-rocka w wersji V.S.O.P.

Trzech geniuszy gitary w jednym utworze! A w temacie "You Did the Crime" na harmonijce zagrał Mick Jagger. Jakiż piękny blues wyszedł z tego spotkania! Album "The Blues is Alive and Well" trzeba mieć, sam sięgam do niego co rano, by wzbudzić w sobie falę pozytywnej energii.

Marek Dusza
Silvertone/Sony Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu