Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Live in San Diego

ERIC CLAPTON
Live in San Diego

Blues rock

Lubię albumy bluesowe nagrane na żywo i choć te firmowane przez Erica Claptona zrealizowane w studio są szczytem perfekcji, to właśnie przed publicznością Mr. Slowhand pokazuje swój kunszt showmana.

Koncert "Live in San Diego" odbył się 15 marca 2007 r., trzy lata po wielkim come backu mistrza minimalizmu w bluesie J. J. Cale’a albumem "From Tulsa And Back". I właśnie Cale wystąpił gościnnie z Claptonem.

Zanim dwie legendy stanęły ramię w ramię na scenie w San Diego, Brytyjczyk podgrzał atmosferę hali surowym bluesem "Tell the Truth", a następnie rozkołysanym hitem "Key to the Highway". Przypomniał standard Jimiego Hendriksa "Little Wing" grając pieszczące uszy, leniwe akordy wlewające się prosto w serca jego fanów.

Wiwatująca sala powitała J.J. Cale’a i obaj zaintonowali "Anyway the Wind Blows" Cale’a z albumu "Okie" (1974), kiedy Amerykanin z Tulsy kształtował swój charakterystyczny styl. Ale to Eric Clapton spopularyzował utwory Cale’a: "After Midnight" i "Cocaine".

Oba wykonali przy oszałamiającym aplauzie publiczności. Ten drugi zabrzmiał trochę nonszalancko, ale przy wsparciu znakomitego chórku, obaj muzycy mogli sobie odpuścić wokale i skupić na porywających, gitarowych akordach. Eric Clapton, już bez Cale’a, zakończył koncert swoimi ekspresyjnymi utworami: "Layla" i "Crossroads".

Marek Dusza
REPRISE

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio