JOE BONAMASSA Redemption

Redemption
Wykonanie
Nagranie

Aktywność muzyczna Joego Bonamassy może przyprawić o zawrót głowy. Gra w supergrupie Black Country Communion, powołał do życia projekt Rock Candy Funk Party, występuje z Beath Hart, wydaje płyty firmowane własnym nazwiskiem. Wszystkie jego projekty spina zaś blues. To styl, który wybrał jako drogowskaz i który prowadzi go na jego artystycznej drodze.

Tak dzieje się także na najnowszym albumie. Joe Bonamassa prezentuje tu tuzin piosenek, które niczym nie zaskoczą jego fanów. Zresztą nie tego od niego oczekują. To kawał znakomicie zagranego amerykańskiego blues rocka, bliskiego klasycznym wzorcom. Mnóstwo tu krwistych gitarowych solówek, jest także podnosząca napięcie nagrań sekcja dęta.

Joe Bonamassa okrzepł jako wokalista o wyrazistej i zdecydowanie rockowej barwie głosu. Są na "Redemption" także niespodzianki. "King Bee Shakedown" to boogie typowe dla ZZ Top. Patetyczna ballada "Self-Inflicted Wounds" prowadzi gitarzystę w rejony pop rocka. Akustyczne granie usłyszymy w lirycznym "Stronger Now In Broken Places". Najbardziej ujmuje zaś "Pick Up The Pieces" - swingowy kawałek zaśpiewany z manierą Toma Waitsa. Album zamyka klasycznie brzmiący blues "Love Is A Gamble", przywołujący wielkiego mistrza B.B. Kinga.

Grzegorz Dusza
Provogue/Mystic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu