Iowa: 10th Anniversary Edition

SLIPKNOT
Iowa: 10th Anniversary Edition

Nu metal

  • Wykonanie
  • Nagranie

Znawcy twierdzą, że z muzyki Slipknot wyrasta się tuż po ukończeniu szkoły średniej. Jakimś sposobem nie przeszkadza to grupie sukcesywnie wydawać wznowienia płyt, z okazji 10. rocznic od ich premier. Tym razem padło na najbrutalniejszy w dyskografii krążek dziewięciu gniewnych "Iowa".

Trzeba przyznać, że po dekadzie materiał ten brzmi tak, jak w roku 2001 tzn. tak samo źle i dobrze, w zależności od podejścia słuchacza. Oczywiście nadal aktualny pozostaje zarzut dotyczący prostackich tekstów i mało wyszukanej struktury utworów. Jednak nawet po latach nie można odmówić "Iowie" melodyjności, mocy i prawdziwości, dlatego że chyba tylko raz w życiu można nagrać album tak pełen bólu, agresji i złości, by potem móc osiągnąć spokój.

Co nowego na reedycji? Na pierwszej płycie nie ma rewelacji. Dodatkowy, mało udany remix "My Plague" znamy ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Resident Evil". Jednak drugi krążek to już prawdziwa uczta dla uszu: wersja audio genialnego koncertu, który Slipknot wydał lata temu na DVD pod nazwą "Disasterpieces". Ostatnią niespodzianką jest właśnie krążek DVD. Na nim znalazło się miejsce na godzinny film wyreżyserowany przez członka zespołu Clowna. Do tego teledyski z ery "Iowy".

M. Kubicki
Warner

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj