InFinite

DEEP PURPLE
InFinite

Metal

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Rozłożona na trzy lata trasa koncertowa Deep Purple ma przebiegać pod hasłem "The Long Goodbye Tour". Jako o pożegnalnym, muzycy mówią także o swoim najnowszym albumie "InFinite". Po 50 latach kariery zespół żegna się z fanami i robi to w wielkim stylu.

Na 20. w karierze studyjnym albumie nie ma śladu zmęczenia, utyskiwania się nad sobą, przywoływania starości. To kawał solidnego hard rocka z wszystkimi zaletami i wadami tego stylu. Zresztą nie sposób słuchać nowych nagrań grupy bez spoglądania w przeszłość.

Otwierający płytę "InFinite" utwór "Time For Bedlam" rozpoczyna się od przetworzonego wokalu czy raczej melodeklamacji Iana Gillana, ale zaraz wszystko wraca na właściwe tory. Motoryczny riff gitary i organów pokazuje, na czym polega magia muzyki Deep Purple. Nawiązanie do art rocka mamy w numerze "All I Got Is You". To znów popis wirtuozowskich umiejętności najmłodszych stażem członków zespołu – klawiszowca Dona Aireya i gitarzysty Steve`a Morse`a.

Rock`n`rollowe granie w starym stylu usłyszymy w "One Night In Vegas". Jednak kluczowym nagraniem na płycie jest wielowątkowa kompozycja "The Surprising". Rozpoczyna się balladowo, by z czasem uderzyć w barokowe tony i nabrać heavymetalowego rozpędu. Szkoda tylko, że Ian Gillan nie wyciąga już tak wysokich nut. Aż się prosi, by wydarł się z całego gardła, jak w "Child In Time".

Na sam koniec Deep Purple zafundowali niespodziankę w postaci coveru "Roadhouse Blues" The Doors, w którym pokazują, na czym polega magia rocka.

Grzegorz Dusza
EARMUSIC/MYSTIC

Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio