Messe Noire

BEHEMOTH
Messe Noire

Metal

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Muzyki Behemotha nie jest łatwo słuchać z płyty, ale w połączeniu z oprawą sceniczną grupa zdecydowanie zyskuje na atrakcyjności. Gra świateł, dymy i teatralne efekty robią swoje.

Wydawnictwo "Messe Noire" ukazuje prawdziwą moc jednego z najważniejszych polskich muzycznych towarów eksportowych. Stanowi zarazem zwieńczenie cyklu związanego z ostatnim studyjnym albumem grupy "The Satanist".

Płyta ukazuje się w zestawie DVD lub Blu-ray + CD lub winyl. Podstawową część "Messe Noire" w wersji DVD i BluRay stanowi koncert Behemotha zarejestrowany w warszawskim klubie Progresja, który odbył się 8 października 2016 roku.

Drugim koncertem na płycie jest Live Assault, dokumentujący występ grupy na festiwalu Brutal Assault w Czechach. Część wizualną uzupełnią wszystkie wideoklipy zrealizowane do promocji albumu "The Satanist".

Behemoth na żywo prezentuje się niezwykle okazale. Grupa Nergala gra ciężki jak smoła black/death metal i w swojej kategorii nie ma sobie równych. Gdyby nie ten złowieszczy growling, ich piosenki mogłyby nawet trafić na listy przebojów. W końcu nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj