Humanoid

BLACK RIVER
Humanoid

Metal

  • Wykonanie
  • Nagranie

Black River powstała na gruzach nieodżałowanego Neolithic. Muzycy go tworzący zasilili tak znaczące dla naszego metalu zespoły jak Vader, Behemoth i Dimmu Borgir. Gdy patrzymy na tę listę, nazwanie zespołu supergrupą wydaje się w pełni uzasadnione.

Dziesięć lat minęło od wydania ich ostatniej płyty "Black'n Roll". To szmat czasu, ale dla Black River nie ma to specjalnego znaczenia. Reaktywowanie kapeli sprawiło im wiele frajdy, co słychać w piosenkach zawartych na ich czwartym w dorobku albumie.

"Humanoid" okazuje się znakomicie brzmiącym materiałem, zrealizowanym z dużą inwencją melodyczną i humorem. Nie ukrywają swoich fascynacji czadową rockową muzyką różnej maści. Odnajdziemy tu bowiem heavy metal spod znaku Black Sabbath i Ozzy'ego Ozbourne'a, thrush inspirowany Metalliką, Slayerem i rodzimym Acid Drinkers, mechaniczny metal w stylu Ministry i Rammstein, grunge a la Alice In Chains i Stone Temple Pilots oraz punk zapożyczony od Sex Pistols i The Dead Kennedys.

Do wysokoenergetycznych kompozycji grupy doskonale pasuje drapieżny wokal Macieja Taffa oraz ostra rockowa jazda gitarzystów Piotra Wtulicha i Artura Kempa. Materiał z "Humanoid" ma taką moc, że wykonany na żywo może wywołać szaleństwo wśród publiczności.

Grzegorz Dusza
Mystic

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj