BLACK RIVER

Humanoid

Humanoid

Wykonanie

Nagranie

Black River powstała na gruzach nieodżałowanego Neolithic. Muzycy go tworzący zasilili tak znaczące dla naszego metalu zespoły jak Vader, Behemoth i Dimmu Borgir. Gdy patrzymy na tę listę, nazwanie zespołu supergrupą wydaje się w pełni uzasadnione.

Dziesięć lat minęło od wydania ich ostatniej płyty "Black'n Roll". To szmat czasu, ale dla Black River nie ma to specjalnego znaczenia. Reaktywowanie kapeli sprawiło im wiele frajdy, co słychać w piosenkach zawartych na ich czwartym w dorobku albumie.

"Humanoid" okazuje się znakomicie brzmiącym materiałem, zrealizowanym z dużą inwencją melodyczną i humorem. Nie ukrywają swoich fascynacji czadową rockową muzyką różnej maści. Odnajdziemy tu bowiem heavy metal spod znaku Black Sabbath i Ozzy'ego Ozbourne'a, thrush inspirowany Metalliką, Slayerem i rodzimym Acid Drinkers, mechaniczny metal w stylu Ministry i Rammstein, grunge a la Alice In Chains i Stone Temple Pilots oraz punk zapożyczony od Sex Pistols i The Dead Kennedys.

Do wysokoenergetycznych kompozycji grupy doskonale pasuje drapieżny wokal Macieja Taffa oraz ostra rockowa jazda gitarzystów Piotra Wtulicha i Artura Kempa. Materiał z "Humanoid" ma taką moc, że wykonany na żywo może wywołać szaleństwo wśród publiczności.

Grzegorz Dusza
Mystic

INNE PŁYTY AUTORA
Trash
Rock
Trash

Rekonwalescencja Maćka Taffa coraz bardziej się  przedłuża i,  co za tym idzie, przerwa w nagrywaniu, komponowaniu i koncertowaniu również. Na otarcie łez i osłodzenie oczekiwania muzycy z Black River postanowili wypuścić wynalazek o jakże trafnym tytule - "Trash".

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu