MTV Unplugged

MONIKA BRODKA
MTV Unplugged

Pop alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

MTV Unplugged to wymyślona przez ten kanał kultowa seria występów, na których specjalnie wyselekcjonowani artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Wciąż w pamięci pozostają fantastyczne występy Nirvany, Erica Claptona, R.E- .M., Neila Younga czy AliciiKeys. MTV Unplugged doczekał się także polskiej odsłony.

Swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas: Kayah, Hey, Wilki, Kult, O.S.T.R., a teraz Monika Brodka. Koncert odbył się 12 kwietnia 2018 r. w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. W trakcie występu Brodka zaprezentowała kompozycje z wszystkich swoich płyt, nie zapominając o przebojach: "Horses", "Varsovie", "W pięciu smakach", "Up In The Hill" i "Granda". Te w oryginale mocno podlane elektroniką utwory, w opracowaniach na gitarę akustyczną, sekcję smyczków i dęciaków, zabrzmiały zupełnie inaczej i wcale nie gorzej. Monika Brodka potrafi ła wydobyć z nich całe piękno, nadać im liryczną nutę.

Tradycją koncertów unplugged jest zapraszanie gości. Ci są z najwyższej półki. Na scenie u boku wokalistki pojawił się Dawid Podsiadło ("Santa Muerte") oraz Krzysztof Zalewski ("Syberia"). Tradycją jest także wykonanie coveru. Wybór Brodki padł na "Heart-Shaped Box" Nirvany. Wręcz awangardowo zabrzmiały ocierające się o współczesną kameralistykę "Dreamstreamextreme" i "Ten".

Grzegorz Dusza
Kayax/PIAS

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj