KARCER

Anarchiva

Anarchiva

Wykonanie

Nagranie

I znów punk rock. Tym razem bardzo polski, rodem z najwcześniejszych lat osiemdziesiątych. Czas płynie nieubłaganie, więc nie dziwi jubileusz dwudziestopięciolecia grupy oraz specjalne wydanie płyty z tej okazji.

Słupski band sięgnął daleko do przeszłości, zbierając na płycie Anarchiva swoje najbardziej znane oraz nigdy wcześniej niepublikowane utwory. Usłyszymy więc, oprócz takich przebojów jak Ojczyzna, Lodówka czy Zapisana szyba, również Młodość walczącą (z wokalnym udziałem najmłodszego pokolenia "karcerowiczów").

Płyta brzmi świeżo, anarchistycznie i z przytupem, udowadniając, że mimo upływu czasu, zespół ciągle jest w formie. A przecież Karcer pamięta epokę, kiedy cenzor przekreślał przed koncertem połowę setlisty. Dobrze jest więc posłuchać, czego obawiał się Okręgowy Urząd Kontroli Publikacji...

Niespodzianką jest powrót do kwartetu. Oprócz Krzysztofa Żeromskiego, Adama Lao i Daniela Łukasika, zagrał na drugiej gitarze Robert "Robson" Jankowski. Kompozycje grupy zawsze wzbudzały wiele emocji i kształtowały oblicze polskiej sceny punk. Małość tekstów to jedna z cech współczesnej muzyki rozrywkowej. Również tej, która chciałaby uchodzić za punkową. Jest Karcer: słuchać, uczyć się!


Tomasz Jakubowski

JIMMY JAZZ RECORDS
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu