Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
 

SONY HT-XT1

SONY HT-XT1

Mimo że "podstawka" Sony ma cechy umożliwiające podłączenie jej do dowolnego odbiornika TV, to firma poleca ją oczywiście do współpracy z własnymi telewizorami Bravia, do 50 cali. Jak w każdym innym podobnym przypadku, urządzenia jednej firmy chętniej współpracują z jednym pilotem.

Należy pochwalić przepiękne wykonanie - z przodu delikatna metalowa siatka, reszta obudowy wykończona na "czarny fortepian" - nie przypomina jednak plastikowych, błyszczących i elektryzujących się produktów konkurencji. Skłamałbym mówiąc, że kurz się jej nie ima, ale przypomina to osiadanie kurzu na szkle (bo prawdziwym szkłem jest ta obudowa pokryta), a nie kurzołapkę. Mniejszy będzie też problem z powstawaniem drobnych zarysowań.

W części centralnej znajduje się biały wyświetlacz, poniżej "lampka" oświetlająca fragment stolika. Dotykowe przyciski sterowania zlokalizowano na górnej powierzchni przy lewym narożniku, prawy jest miejscem do automatycznego nawiązywania połączeń Bluetooth przez dotknięcie pola NFC. Mamy tu też zwykły Bluetooth "na piechotę".

Głównym źródłem dźwięku jest para owalnych głośników szerokopasmowych (35 x 80 mm). Stylowo wyglądające nóżki zapewniają rozsądną przestrzeń do pracy dwóm 10-cm głośnikom niskotonowym, pracującym do dołu, bas-refleks promieniuje do tyłu. Przyłącza na bogato - 4 sztuki HDMI, w tym jedno z ARC, optyczne oraz analogowe 3,5 mm. Warto jeszcze wspomnieć o rozsuwanym pilocie - pod klapką znajduje się sporo ukrytych regulacji (jak na tego typu urządzenie), włącznie z siłą basu. Sony przygotowało tryby: Movie, Sports, Game, Music, P.Audio, ClearAudio+, Standard i jeszcze coś osobno: trzy różne barwy samego głosu.

Brzmienie

Producent deklaruje moc aż 170 W, ale to raczej moc decyzji marketingowych niż samego urządzenia. W warunkach średniej wielkości salonu otrzymujemy solidny i czysty dźwięk, który jednak nie będzie w stanie zagłuszyć naszych myśli.

Dystrybutor na swojej stronie napisał: "Sony HT-XT1 jest wyposażony w subwoofer, który gwarantuje mocny, dudniący bas". Teraz już wiem, że jak będę słyszał dudniący bas z urządzeń Sony, to będzie to celowe, a ja mogę o tym pisać bez ogródek i zostanie to odebrane jako komplement (przez ludzi z Sony oczywiście).

Niestety albo stety, bas z tej podstawki bas nie jest szczególnie dudniący, aby się nad tym pastwić, raczej proporcjonalny, nawet dość niski i obszerny. Sony HT-XT1 to całkiem przyzwoicie grające urządzenie, potrafiące nieco uprzestrzennić dźwięk, ale tu znowu kogoś poniosła fantazja i oto co dalej w materiałach firmowych możemy przeczytać: "Unikatowa technologia Sony S-Force PRO Front Surround umożliwia uzyskanie 5.1-kanałowego efektu przestrzennego w dźwięku reprodukowanym przez dwa przednie głośniki".

Przy okazji, Panie i Panowie, nie piszcie też o Wi-Fi, gdy macie na myśli Bluetooth. Odłóżmy na bok bajkopisarstwo producenta - Sony HT-XT1 to eleganckie i dobrze brzmiące urządzenie. Tylko tyle i aż tyle.

Waldemar Pegaz Nowak

SONY HT-XT1

 • Produkowany Tak
 • Moc [W] 170
 • Wymiary głośnika 720 x 72 x 310
 • Głośniki 35 x 80 mm (szerokopasmowe)/ 2
 • Wejścia 4 x HDMI (1 z ARC), optyczne, audio 3,5 mm, Blueto
 • Subwoofer wbudowany
 • Pasmo przenoszenia b.d
 • Inne pilot
 
 

Podstawowe dane

 • 1 450 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Czarne szkło tworzy wrażenie prawdziwego luksusu.
 • Laboratorium: Dużo gniazd HDMI + gniazda w telewizorze powinny zaspokoić wszelkie wymagania przyłączeniowe, Bluetooth z NFC. Elektronika pozwala na obsługę nawet tak killerskich formatów, jak: DTS 96/24, DTS-HD Master Audio czy Dolby TrueHD.
 • Brzmienie: Przyzwoite.
LG Soundplate LAP340

LG
Soundplate LAP340

Cena: 1 700 zł

PHILIPS Soundstage HTL4110B

PHILIPS
Soundstage HTL4110B

Cena: 1 140 zł

SAMSUNG Sound Stand HW-H610

SAMSUNG
Sound Stand HW-H610

Cena: 1 700 zł

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

PEACHTREE AUDIO Nova 150 V2

PEACHTREE AUDIO
Nova 150 V2

Nova to linia wzmacniaczy zintegrowanych, którą Peachtree Audio ma w ofercie od kilku lat, ale obydwa jej modele - Nova...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio