NF 12 Type 1060, XXL Series Two, Series 100

Oehlbach jest zachodnioniemiecką marką, której produkty są kojarzone głównie ze sprzętem pracującym w naszych autach. Nie zapominajmy jednak o fakcie, że oferta jest szeroka i nie brak w niej modeli przeznaczonych do pracy w naszych domach.

Cena

1 499 zł
Możesz pobrać ten artykuł w formacie

NF 12 TYPE 1060 to model, od którego zaczniemy naszą przygodę z Oehlbachem. Złocone zaciski turbinkowe i charakterystyczny izolator, to cechy, po których łatwo go rozpoznać. Pomimo, że jest to najtańszy produkt tej marki, miło mnie zaskoczył.

Tony niskie okazały się w pełnej krasie, były czyste i precyzyjne, bez jakichkolwiek rozmyć. Doskonale punktowe i szybkie - takie, jakich oczekiwałbym nawet po droższych modelach przewodów.

Środek był ułożony równomiernie, bez jakichkolwiek śladów poszarpania i przesunięcia w którykolwiek z kierunków pasma. No i góra, nieco chłodna i rozjaśniona, ale za to posiadająca niezliczoną ilość informacji (za te pieniądze) i klarowność.

XXL SERIES TWO nie robi wrażenia niczym szczególnym. Raczej poprawne pasmo najniższe mogłoby być bardziej dopracowane. Brak mu wyrafinowania i precyzji, jaką można usłyszeć w droższych modelach, nie brak tu natomiast masy najniższych składowych.

Tony średnie oceniam dobrze, jednak bez popadania w euforie. Podobnie również jak w 1060, tak i tu mamy do czynienia z delikatnie podbarwioną i rozjaśnioną górą, która może się jednak spodobać miłośnikom takiego typu prezentacji. Gdy jesteśmy już posiadaczami ciepłego systemu w klasie cenowej 3-4 tys. zł Oehlbach Two w większości przypadków powinien nas zadowolić.

XXL SERIES 100 to już wyższa szkoła jazdy, choć głównie cenowa (dzięki zastosowaniu srebrnych przewodników). W stosunku do młodszego brata można tu zauważyć nieznaczną poprawę mikrodynamiki i wyrazistości szczegółów.

Bas nie uległ znaczącej korekcie, jest jeszcze bardziej kontrolowany. Średnica uspokoiła się nieco i nabrała pełnej krasy, nie tracąc przy tym swego uporządkowanego charakteru. Słowa pochwały należą się także stereofonii i przestrzeni, które w niewielkim stopniu, ale jednak wyklarowały się.

Góra to niemalże powtórka z modelu 1060, jest jak najbardziej poprawna i przyjemna w odbiorze, znacznie jednak zyskała na już i tak dobrej czytelności i przejrzystości. Ale myślę, że przy tej kwocie nie powinienem przesadzać z komplementami.

Specyfikacja techniczna

NF 12 Type 1060, XXL Series Two, Series 100
Długość najkrótszego odcinka 1
Materiał przewodnika OFC
Typ przewodnika M
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu