Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
 

HARMAN/KARDON GO+PLAY

HARMAN/KARDON GO+PLAY

No wreszcie... obok serii produktów przypominających mniej lub bardziej radyjka sypialniane i kuchenne mamy ipodo-boomboxa! Na ten pomysł praktycznie nikt wcześniej nie wpadł lub raczej wszyscy się go przestraszyli, by nie ocierać się lub wręcz nie trafić w sam środek kiczu. Jednak Harman Kardon pokazuje, jak zaskakujące i oryginalne może być podejście do wybranej idei.

Czarna, matowa obudowa systemu jest przede wszystkim bardzo duża, pod względem gabarytów może konkurować chyba tylko z potężnym Pioneerem. Konstrukcja została "zawieszona" na metalowym pałąku, który tworzy wygodną rączkę i budzi skojarzenia ze sprzętem przenośnym. Te wzmagają także wyeksponowane głośniki za srebrnymi maskownicami, otoczonymi błyszczącymi pierścieniami.

Harman zbudował "dorosły", dwudrożny system posługując się przetwornikami o firmowych nazwach Ridge i Atlas. Pierwszy to spora kopułka, która odtwarza tony najwyższe, obok niej zainstalowano 11-cm przetworniki nisko-średniotonowe. Na tym jednak nie koniec, gdyż z tyłu mamy kolejne dwie maskownice, a za nimi najprawdopodobniej membrany bierne.

Całością sterują aż cztery cyfrowe końcówki mocy, tweetery zasilane są układami 2 x 15 W, dla kanałów niskotonowych przygotowano moduły 2 x 30 W. Najprawdziwszy bi-amping! Podział pasma odbywa się w procesorach DSP odpowiedzialnych również za pracę innych sekcji urządzenia. Występuje tu dość nietypowe położenie portu dokującego, na górze urządzenia, w niecce utworzonej przez pałąk, co ma w tym wypadku stosowne uzasadnienie. Przeznaczony do częstego przenoszenia system chroni w ten sposób podłączonego iPoda przed uszkodzeniem.

Dodatkowo odtwarzacz nie jest mocowany w pozycji delikatnie pochylonej, ale niemal poziomo. Efekt ten osiągnięto przez zastosowanie wahliwej kołyski z konektorem i siedziska z regulowaną minipodporą. Całość dostosowuje się do różnych typów odtwarzaczy, którym w takim otoczeniu będzie nie tylko przytulnie, ale i bardzo bezpiecznie. Jedyna wątpliwość dotyczy wygody dokowania iPoda , która przez wybraną pozycję oraz bliskość pałąka nie jest tak dobra jak w innych modelach. Jednak zdając sobie sprawę z innych zalet, można się do tego przyzwyczaić. Aby zadbać o pewność połączenia stacji z iPodem, producent dodał szereg adapterów dla różnych typów odtwarzaczy Apple.

Jak przystało na system, który może być przenoszony, Harman Kardon GO+PLAY pozwala również na zasilanie bateryjne - pod dolną pokrywą znajdziemy magazynek na typowe baterie D, przypomną się czasy starych radiomagnetofonów… Harman nie zapomniał także o świetnym pilocie, tak jak urządzenie ma on odważnie wykrojoną formę i tylko kilka najważniejszych przycisków, ale - co w praktyce najcenniejsze - zamiast podczerwieni wykorzystuje transmisję radiową.

Brzmienie

Nas początek dostajemy solidny zestaw - spójność, zrównoważenie i odpowiednią dozę detaliczności. Największe nadzieje pokładałem w górnych rejestrach, których tutaj nie zabrakło. Soprany są silne, otwarte, soczyste, chwilami nawet porywiste, wpadają incydentalnie w metaliczność.

Środek pasma nie ma nawet cienia miałkości - jest czytelny, precyzyjny, szybki i dokładny, nawet na bardzo wysokich poziomach głośności. Bas pozwala sobie na odrobinę szaleństwa i od czasu do czasu najwyraźniej się zapomina, grając naprawdę potężnie i nie zawsze najkrócej. Wszystko razem ma dużo energii, muzyka jest nasycona i plastyczna.

HARMAN/KARDON GO+PLAY

  • Produkowany Tak
  • Stacja dokująca dla iPoda Tak
  • USB Tak
  • Bluetooth nie
 
 

Testy porównawcze Audio

Podstawowe dane

  • 1 200 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Oryginalna forma, świetna jakość wykonania, dwudrożne głośniki i układ bi-ampingu (cztery końcówki mocy), wsparty cyfrowym procesorem DSP.
  • Funkcjonalność: Do nietypowego sposobu dokowania iPoda trzeba się przyzwyczaić, pilot na fale radiowe, wejście analogowe, alternatywne zasilanie bateryjne.
  • Brzmienie: Spójne, szerokopasmowe, z wyraźną górą i mocnym basem.
BOWERS & WILKINS Z2

BOWERS & WILKINS
Z2

Cena: 1 800 zł

DENON DSD500 Cocoon Home

DENON
DSD500 Cocoon Home

Cena: 2 200 zł

JBL OnBeat Venue

JBL
OnBeat Venue

Cena: 900 zł

MARANTZ MS7000 Consolette

MARANTZ
MS7000 Consolette

Cena: 3 500 zł

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

PEACHTREE AUDIO Nova 150 V2

PEACHTREE AUDIO
Nova 150 V2

Nova to linia wzmacniaczy zintegrowanych, którą Peachtree Audio ma w ofercie od kilku lat, ale obydwa jej modele - Nova...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio