LENCO
Playlink 6

Głośnik PlayLink 6 ma przeciętną wielkość i plastikową obudowę. Przetworniki ukryto pod materiałową maskownicą: jeden niskotonowy i dwa średnio-wysokotonowe; wylot bas-refleksu znajduje się z tyłu.

Nasza ocena

Wykonanie
Skromna, lekka konstrukcja, ładny panel ze sterowaniem dotykowym.
Funkcjonalność
BT, WLAN i LAN, strumieniuje pliki do rozdzielczości 24 bit/192 kHz. Platforma AllPlay, moduł NFC.
Brzmienie
Wyostrzone, czasami szorstkie, swobodne i docierające we wszystkie zakamarki. Bas szczupły, bez stereofonii.
Artykuł pochodzi z Audio

Górny panel jest "gumowany", w ten sposób chyba przygotowany do położenia urządzenia przenośnego. Na środku znajduje się port NFC. Głośnik ma tylko trzy przyciski – do włączania i regulacji siły głosu. Strumieniowanie jest możliwe przez WLAN, LAN oraz BT. Producent deklaruje potencjalną rozdzielczość 24 bit/192 kHz, a paleta formatów obejmuje m.in. AIFF, WAV, FLAC, AAC, ALAC.

PlayLink jest rozwiązaniem multiroomowym, muzykę można więc dystrybuować do większej liczby głośników. Można je też łączyć w parę stereo (do tego służy mechaniczny przełącznik na tylnym panelu) oraz w system party mode, w którym ten sam materiał jest odtwarzany na kilku głośnikach. Do jednego głośnika może podłączyć się dziesięciu użytkowników.

Darmowa aplikacja została przygotowana na Android oraz iOS, konfiguracja jest błyskawiczna, obsługa prosta, grafika niezbyt wyszukana. PlayLink 6 jest zgodny z protokołem DLNA i platformą AllPlay.

Na pokładzie ma kilka popularnych serwisów: Spotify, Rhapsody, SomaFM, AllPlay Radio i Napster. Możliwość współpracy ze źródłami uzupełnia analogowe wejście audio mini-jack (przełącznik do zmiany między LAN-WLAN/ BT/ wejściem analogowym jest na tylnym panelu).

Przełącznik źródeł ulokowano z tyłu, podobnie jak suwak, ustawieniem którego użytkownik decyduje, czy głośnik gra jako lewy, prawy, czy jako stereo.

Przełącznik źródeł ulokowano z tyłu, podobnie jak suwak, ustawieniem którego użytkownik decyduje, czy głośnik gra jako lewy, prawy, czy jako stereo.

Odsłuch

Lenco PlayLink 6 zagrał ostro i wyraziście. Chciałbym przytemperować górę, ale nie ma żadnej regulacji, więc średnie i wysokie tony będą zawsze napierały. Zwłaszcza średnica jest aktywna i trochę szorstka, góra już się wygładza, ale i ona nie odpuszcza.

Pierwsze wrażenie jest mocne, może się podobać lub nie, ale można się też przyzwyczaić, tym bardziej, że PlayLink 6 popisuje się dynamiką, a dźwięk łatwo rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Bas jest jednak szczupły, trochę za słaby, co można poprawić, przysuwając głośnik do ściany.

- Komunikacja: WLAN, LAN, BT
- Wejścia: 1 x analogowe mini-jack audio
- Podłączenia: 1 x RJ45 LAN
- Czas pracy na wewnętrznej baterii [h]: –
- Wymiary (szer. x wys. x gł.) [mm]: 280 x 172 x 124
- Masa[kg]: 3,1

Może Cię zainteresować
LENCO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu