HARMAN/KARDON GO + PLAY

HARMAN/KARDON
GO + PLAY

Stacje dokujące

Mimo że sojusznicza marka JBL stacje dokujące ma rozpracowane od dawna, dowództwo koncernu Harmana uznało, iż temat produktów iPodopochodnych jest na tyle żywy, rozległy, wręcz eksplodujący i przynoszący profity, że zarabiać w ten sposób może również marka HK. Pomysłów wystarczy - klientów też.

To, co się od razu zauważa, to wygodny sposób przenoszenia połączony z maksymalną troską o to, aby w czasie takich spacerów nasz drogocenny iPhone - kupiony za parę tysięcy złotych - nie wypadł przypadkiem na ziemię.

Samą stację Harman Kardon Go + Play wykonano solidnie, jak opancerzony pojazd - rura do przenoszenia i osłony głośników z drapanej stali nierdzewnej (Inox), żadnych wystających elementów, gniazda wejściowe zabezpieczone gumowymi uszczelkami jak w kamerze wideo, jest nawet schowek na pilota, jakby żywcem wyjęty z samochodu. Jednym słowem, industrialny i przemyślany design. Oczywiście mobilność konstrukcji nie miałaby większego sensu, gdyby wszędzie trzeba było ciągnąć kabel - od dołu znajdziemy pojemnik na 8 baterii (lub akumulatorków).

Pilot radiowy to osobna bajka. Pozwala na sterowanie w promieniu do 5,5 m, pracując na częstotliwości 2,4 GHz. Nie będę wszystkiego zwalał na firmę Harman, bowiem dostrzegam również - od czasu do czasu - ograniczenia własnego umysłu, ale powiem bez ogródek: ten pilot nie jest intuicyjny; ktoś, kto go projektował, chciał pójść śladami mistrza Jobsa i sprowadzić wszystko do poziomu "jednego przycisku", ale finalnie zrobił ich 6 i podpiął pod nie 23 różne funkcje. Ten pilot żyje własnym życiem i trzeba się go najpierw nauczyć (wyczuć), co nie wszystkim przychodzi łatwo…

W samym urządzeniu mamy do czynienia z bi-ampingiem, czyli osobnymi wzmacniaczami dla poszczególnych przetworników. Drugą specjalną techniką jest system inteligentnego (jak ja kocham to słowo) zarządzania procesorem DSP, w zależności od tego, czy gramy z kabla, czy z baterii. Z góry mówię, że nie grałem z baterii, ale przypuszczam, że chodzi tu o pewne uproszczenia w obróbce dźwięku, które w warunkach terenowych mają mniejsze znaczenie, a pozwalają ograniczyć konsumpcję energii.

Gniazdkologia - wejście audio w postaci mini-jacka, komponentowe wyjście wideo S-Video (filmy i zdjęcia na telewizor), USB ograniczone do synchronizacji iPoda z iTunes na PC, zasilanie. Mamy więc praktycznie wszystko, co w świecie odtwarzaczy przenośnych potrzebne, a poprzez wejście audio możemy też grać bezpośrednio z komputera, zastępując zwykłe głośniczki do PC.

Ładowanie iPoda odbywa się automatycznie nawet wtedy, gdy system jest wyłączony. W komplecie dostajemy: zewnętrzny zasilacz, pilot radiowy, przewód audio, adapter do tych malutkich iPodzików Mini i Nano oraz gumową wkładkę zabezpieczającą większe modele przez zbędnymi wibracjami.

Odsłuch

Jeśli komuś zależy na efektownym dźwięku z przenośnego urządzenia, to na bank będzie miał frajdę, a dodatkowo zrobi wrażenie na gościach. Bazę buduje wysokiej jakości bas - niski, a przy tym bez dudnień, krótki, kontrolowany.

Na tym fundamencie pojawia się przyjemny dla ucha środek z lekko wycofanymi wokalami i delikatnie uwypuklonymi blachami perkusji. Harman Kardon Go + Play nie gra liniowo, ale swobodnie, fizjologicznie, muzykalnie. Nie patrząc na urządzenie, można by obstawiać, że źródło jest sporo większe. Niejako w komplecie dostajemy więc możliwość grania głośnego, bez specjalnych zniekształceń. Za pomocą stacji Harman Kardon Go + Play nie nagłośnimy wielkiego balu, ale kilka par może potańczyć…

Waldemar (Pegaz) Nowak

Parametry

HARMAN/KARDON GO + PLAY

  • Produkowany Tak
  • Stacja dokująca dla iPoda Tak
  • Wejścia/wyjścia mini-jack / S-VIDEO
  • USB Tak
  • Bluetooth nie

Podstawowe dane

  • 1 800 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Przemyślany projekt sprzętu przenośnego, żadnych wystających elementów, mogących ulec uszkodzeniu w transporcie.
  • Funkcjonalność: Zasilanie bateryjne, gniazdo iPoda zabezpiecza go przed przypadkowym wypadnięciem w czasie transportu, pilot przekombinowany.
  • Brzmienie: Urządzenie "imprezowe" o efektownym brzmieniu opartym na basowej podstawie.

Artukuł pochodzi z

BOWERS & WILKINS Z2

BOWERS & WILKINS
Z2

Cena: 1 800 zł

DENON DSD500 Cocoon Home

DENON
DSD500 Cocoon Home

Cena: 2 200 zł

JBL OnBeat Venue

JBL
OnBeat Venue

Cena: 900 zł

MARANTZ MS7000 Consolette

MARANTZ
MS7000 Consolette

Cena: 3 500 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

POLK AUDIO
Signa S1

POLK AUDIO Signa S1

Soundbary stały się jedną z najważniejszych kategorii sprzętu A/V. Zdobyły w kinie domowym większą popularność niż wielo...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio