HARMAN/KARDON
GO + PLAY

Mimo że sojusznicza marka JBL stacje dokujące ma rozpracowane od dawna, dowództwo koncernu Harmana uznało, iż temat produktów iPodopochodnych jest na tyle żywy, rozległy, wręcz eksplodujący i przynoszący profity, że zarabiać w ten sposób może również marka HK. Pomysłów wystarczy - klientów też.

Nasza ocena
Wykonanie
Przemyślany projekt sprzętu przenośnego, żadnych wystających elementów, mogących ulec uszkodzeniu w transporcie.
Funkcjonalność
Zasilanie bateryjne, gniazdo iPoda zabezpiecza go przed przypadkowym wypadnięciem w czasie transportu, pilot przekombinowany.
Brzmienie
Urządzenie "imprezowe" o efektownym brzmieniu opartym na basowej podstawie.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie

To, co się od razu zauważa, to wygodny sposób przenoszenia połączony z maksymalną troską o to, aby w czasie takich spacerów nasz drogocenny iPhone - kupiony za parę tysięcy złotych - nie wypadł przypadkiem na ziemię.

Samą stację Harman Kardon Go + Play wykonano solidnie, jak opancerzony pojazd - rura do przenoszenia i osłony głośników z drapanej stali nierdzewnej (Inox), żadnych wystających elementów, gniazda wejściowe zabezpieczone gumowymi uszczelkami jak w kamerze wideo, jest nawet schowek na pilota, jakby żywcem wyjęty z samochodu. Jednym słowem, industrialny i przemyślany design. Oczywiście mobilność konstrukcji nie miałaby większego sensu, gdyby wszędzie trzeba było ciągnąć kabel - od dołu znajdziemy pojemnik na 8 baterii (lub akumulatorków).

Pilot radiowy to osobna bajka. Pozwala na sterowanie w promieniu do 5,5 m, pracując na częstotliwości 2,4 GHz. Nie będę wszystkiego zwalał na firmę Harman, bowiem dostrzegam również - od czasu do czasu - ograniczenia własnego umysłu, ale powiem bez ogródek: ten pilot nie jest intuicyjny; ktoś, kto go projektował, chciał pójść śladami mistrza Jobsa i sprowadzić wszystko do poziomu "jednego przycisku", ale finalnie zrobił ich 6 i podpiął pod nie 23 różne funkcje. Ten pilot żyje własnym życiem i trzeba się go najpierw nauczyć (wyczuć), co nie wszystkim przychodzi łatwo…

W samym urządzeniu mamy do czynienia z bi-ampingiem, czyli osobnymi wzmacniaczami dla poszczególnych przetworników. Drugą specjalną techniką jest system inteligentnego (jak ja kocham to słowo) zarządzania procesorem DSP, w zależności od tego, czy gramy z kabla, czy z baterii. Z góry mówię, że nie grałem z baterii, ale przypuszczam, że chodzi tu o pewne uproszczenia w obróbce dźwięku, które w warunkach terenowych mają mniejsze znaczenie, a pozwalają ograniczyć konsumpcję energii.

Gniazdkologia - wejście audio w postaci mini-jacka, komponentowe wyjście wideo S-Video (filmy i zdjęcia na telewizor), USB ograniczone do synchronizacji iPoda z iTunes na PC, zasilanie. Mamy więc praktycznie wszystko, co w świecie odtwarzaczy przenośnych potrzebne, a poprzez wejście audio możemy też grać bezpośrednio z komputera, zastępując zwykłe głośniczki do PC.

Ładowanie iPoda odbywa się automatycznie nawet wtedy, gdy system jest wyłączony. W komplecie dostajemy: zewnętrzny zasilacz, pilot radiowy, przewód audio, adapter do tych malutkich iPodzików Mini i Nano oraz gumową wkładkę zabezpieczającą większe modele przez zbędnymi wibracjami.

Odsłuch

Jeśli komuś zależy na efektownym dźwięku z przenośnego urządzenia, to na bank będzie miał frajdę, a dodatkowo zrobi wrażenie na gościach. Bazę buduje wysokiej jakości bas - niski, a przy tym bez dudnień, krótki, kontrolowany.

Na tym fundamencie pojawia się przyjemny dla ucha środek z lekko wycofanymi wokalami i delikatnie uwypuklonymi blachami perkusji. Harman Kardon Go + Play nie gra liniowo, ale swobodnie, fizjologicznie, muzykalnie. Nie patrząc na urządzenie, można by obstawiać, że źródło jest sporo większe. Niejako w komplecie dostajemy więc możliwość grania głośnego, bez specjalnych zniekształceń. Za pomocą stacji Harman Kardon Go + Play nie nagłośnimy wielkiego balu, ale kilka par może potańczyć…

Waldemar (Pegaz) Nowak

Parametry
HARMAN/KARDON GO + PLAY
Produkowany Tak
Stacja dokująca dla iPoda Tak
Wejścia/wyjścia mini-jack / S-VIDEO
USB Tak
Wi-Fi
Bluetooth nie
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
HARMAN/KARDON testy
Viso HP70
NAD
Viso HP70
Słuchawki

Viso HP70 to pierwsze słuchawki bezprzewodowe NAD-a, w sumie dopiero drugie w ofercie firmy, dodane do wprowadzonych 5 lat temu (i wciąż pozostających w sprzedaży) Viso HP50. NAD porusza się w tej dziedzinie ostrożnie, jednak można liczyć na to, że to, co zrobi, będzie bardzo dobre, skoro nie realizuje swoich projektów "na wyścigi".

Space One Wireless
KEF
Space One Wireless
Słuchawki

Najświeższe i najbardziej luksusowe propozycje słuchawkowe KEF-a zostały wyróżnione w specjalny sposób - znakiem Porsche Design Sound. Tak, to ten Porsche, którego studio projektowe daje wsparcie różnym "inicjatywom" - torebki, zegarki, smartfony... Pod szyldem PD KEF oferuje obecnie trzy modele: douszne Motion One, nauszne Space One i ich wersję bezprzewodową Space One Wireless.

H8i
B&O PLAY
H8i
Słuchawki

B&O Play ma w ofercie trzy modele nauszne i bezprzewodowe - H4, H8i i H9i. Najnowsze są te ostatnie, ale H8i, którymi się zajmujemy, też trafiły do sprzedaży niedawno. Pod pewnymi względami są nawet bardziej atrakcyjne od H9i, bowiem czas ich pracy na jednym ładowaniu sięga aż 45 godzin.

Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu