Jak działa gramofon MAG-LEV Audio? Układ napędowy jest zupełnie inny niż w tradycyjnych gramofonach - nie znajdziemy tu łożysk, pasków oraz innych elementów ciernych. Jak wiadomo, powietrze gwarantuje najmniejszy współczynnik tarcia, a w tym projekcie je wykorzystano. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej i opatentowanej technologii talerz nie tylko lewituje, lecz także precyzyjnie się obraca. Jest to możliwe dzięki autorskiemu oprogramowaniu do regulacji czujników.
Talerz w momencie, w którym nie pracuje, opiera się o automatyczne nóżki, które chowają się do wnętrza plinty, gdy zaczynamy używać gramofonu. Po skończonym odsłuchu i podniesieniu ramienia, nóżki natychmiast wysuwają się, podpierając talerz i pozwalając bezpiecznie wyłączyć urządzenie.
Czytaj również testy z kategorii: Gramofony
Gramofon jest półautomatyczny, co oznacza, że podnosi ramię po zakończeniu odtwarzania. Ta funkcja chroni płyty przed zarysowaniem i zwiększa żywotność wkładki. Dyskretne potęguje wizualny efekt lewitacji.
Co się stanie w momencie zaniku napięcia z sieci? Nic strasznego, ponieważ w gramofonie zastosowano system UPS. Pozwala to zachować odpowiednią ilość energii potrzebnej do bezpiecznego podniesienia ramienia i zabezpieczenia talerza przez automatyczne nóżki.
Salon Q21 zaprasza na premierowe prezentacje gramofonu MAG-LEV Audio. Opiekunem produktu jest Michał Chmielecki: 605 789 290 lub (42) 213 01 66.
Źródło: Q21