Sieciowa platforma multimedialna COOD-E TV

12 czerwca 2015 Sprzęt

Na rynku pojawiła się właśnie COOD-E TV - nowa sieciowa platforma multimedialna i odtwarzacz plików w jednym.

COOD-E TV powstał dzięki wysiłkom projektantów i programistów firmy IBDL przy ścisłej współpracy z partnerem z Chin. Działa on w oparciu o system KODI, oferując wszelkie zalety multimedialnej platformy XBMC dostępnej do tej pory przede wszystkim dla komputerów PC.

COOD-E TV podłączony sieci domowej i do odbiornika TV lub zestawu kina domowego zapewnia wygodny dostęp do zasobów internetowych i wszelkich plików multimedialnych znajdujących się w domowych zbiorach.

Urządzenie ma łatwy w obsłudze interfejs z wieloma usprawnieniami i uzupełnieniami względem bazowego systemu XBMC. Rozszerzenia te pozwalają na łatwiejszą nawigację, konfigurację oraz intuicyjne instalowanie i korzystanie z dodatków internetowych.

Rozwiązania sprzętowe zastosowane w COOD-E TV zapewniają płynną obsługę graficznego interfejsu użytkownika wyświetlanego na ekranie TV, bezproblemowe odtwarzanie materiałów wideo do rozdzielczości 1080p z dźwiękiem wielokanałowym.

Sieciowa platforma multimedialna COOD-E TV

COOD-E TV zapewnia obsługę materiałów wideo kodowanych z użyciem kodeka H265/HVEC. Oferuje on średnio dwukrotnie większą kompresję danych w stosunku do powszechnie stosowanego kodeka H264/AVC. HVEC, który został przygotowany m.in. dla sprawnego kodowania i przesyłania materiałów 4K, znajduje coraz szersze zastosowanie także dla materiałów Full HD. Stosowanie go pozwala na płynny przesył sygnału wysokiej rozdzielczości z internetu nawet przy niskiej przepustowości łącza. Od strony interfejsów komunikacyjnych urządzenie ma wewnętrzną kartę WiFi (802.11bgn), łącze LAN, USB oraz moduł Bluetooth 4.0.

W komplecie z urządzeniem znajduje się pilot działający na podczerwień pozwalający na sprawną nawigację po interfejsie ekranowym. Pod koniec czerwca dostępny będzie także dodatkowy pilot radiowy z pełną klawiaturą QWERTY oraz możliwością kontroli kursora myszki - do obsługi bardziej złożonych aplikacji czy stron internetowych.

Cena ma wynieść ok. 100 euro.

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu