Głośnik jest niewielki (133 mm x 48 mm) i lekki (600 g), ale zbudowany z trwałych materiałów. Obudowa w formie kopuły jest aluminiowa, kopuła zaś spoczywa na polimerowym spodzie, z którym tworzy idealnie gładką powierzchnię. A1 nie ma bowiem wyraźnie zaznaczonych przycisków czy innych wystających elementów. Przymocowany jest do niego jedynie pasek z miękkiej skóry.
Dzięki wykorzystaniu unikatowego, dedykowanego algorytmu DSP z zaawansowanym filtrowaniem górnoprzepustowym, Beoplay A1 jest zdolny do stworzenia przestrzennej, 360-stopniowej sceny muzycznej.
Konstrukcja głośnika jest dwudrożna, z aluminiowym stożkiem przetwornika średnio-niskotonowego, jedwabną kopułką ¾-calowego przetwornika wysokotonowego i zaawansowanym filtrowaniem DSP. Dostarcza pełny zakres głębokich basów schodzących nawet do 40 Hz i wystarczającej wytrzymałości, by odtwarzać muzykę przez długie godziny.
Beoplay A1 ma wbudowaną funkcję zestawu głośnomówiącego do rozmów telefonicznych, a opatentowana konstrukcja na spodzie głośnika umożliwia, by czuły mikrofon jednolicie zbierał mowę w obszarze 360 stopni.
Projektantką głośnika jest Cecilie Manz (1972) - duńska projektantka przemysłowa uważana za jedną z wiodących w świecie duńskiego designu swojego pokolenia. We wrześniu 2014 roku zdobyła nagrodę Danish Crown Prince Couple`s Award za swój wkład w rozwój wzornictwa. Wśród jej prac znajdują się meble, biżuteria, lampy i rzeźby, a jej stół Mikado został włączony do kolekcji MOMA. Cecile Manz zaprojektowała również Beoplay A2 (2014) i Beolit 15 (2015) dla B&O Play.
Beoplay A1 będzie dstępny w wykończeniu kolorystycznym "natural" i "moss green".
Źródło: Horn