Gramofon NAD C 588
22 listopada 2018 Sprzęt

Oferta marki NAD poszerzyła się o gramofon C 588. Ta dopracowana konstrukcja wykorzystuje sprawdzony napęd paskowy i gwarantuje wysoką precyzję odwzorowania muzyki. Urządzenie jest wyposażone w zaawansowaną wkładkę Ortofon 2M Red, mocowaną do ramienia z włókna węglowego, i obsługuje dwie prędkości odtwarzania.

Gramofon NAD C 588 - napęd

NAD C 588 wykorzystuje sprawdzony napęd paskowy, który wraz z elektroniczną regulacją prędkości (33 1/3 i 45 obr./min.) i silnikiem prądu zmiennego z odizolowanym zasilaniem zapewnia niezbędną precyzję odtwarzania płyt.

Czytaj również: Jakie urządzenia są potrzebne do kalibracji gramofonu?

Gramofon NAD C 588 z podniesioną klapą

 

Dzięki zastosowaniu paskowego napędu możliwe jest skuteczne tłumienie wszelkich drgań pojawiających się podczas odtwarzania płyt, przy jednoczesnym zapewnieniu cichej pracy urządzenia. Płyty spoczywają na szklanym talerzu dodatkowo tłumionym matą filcową. Talerz i napędzający go silnik spoczywają na podstawie z MDF-u, która opiera się na nóżkach tłumiących drgania. Te ostatnie pozwalają wyeliminować wpływ wibracji, np. generowanych przez pracujące kolumny głośnikowe. C 588 standardowo dostarczany jest wraz z osłoną przeciwpyłową o niskim rezonansie.

Czytaj również: Jaki jest optymalny nacisk igły na płytę?

Gramofon NAD C 588

Gramofon NAD C 588 - zaawansowana wkładka Ortofon 2M Red

Wysoką jakość dźwięku gwarantuje zaawansowana wkładka Ortofon 2M Red (MM), która jest mocowana do 9-calowego ramienia z włókna węglowego z regulacją pionowego kąta śledzenia i azymutu. Przyjęta długość ramienia ma na celu optymalizację przesięgu (overhang) i zmniejszenie błędu kąta śledzenia. Perfekcyjne wyrównanie igły ułatwia regulacja azymutu i pionowego kąta śledzenia, a także wskaźnik ustawienia igły, co jest rzadkością w tej klasie cenowej.

Czytaj również: Jaka jest żywotność wkładek gramofonowych?

Gramofon NAD C 588 - widok z tyłu

Gramofon NAD C 588 już jest dostępny w sprzedaży. Więcej informacji o urządzeniu można znaleźć na stronie internetowej www.tophifi.pl.

Źródło: Audio Klan

NAD testy
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu