Instalacja DHT-S216 trwa zaledwie kilka minut (soundbar zamontujemy też na ścianie). Soundbar jest kompatybilny ze wszystkimi telewizorami HD i 4K. Aby go uruchomić, można użyć dostarczonego kabla HDMI do przesyłania dźwięku z telewizorów Smart TV i innych źródeł multimedialnych podłączonych za pośrednictwem kanału zwrotnego HDMI Audio (1 wejście / 1 wyjście z ARC) obsługującego standardy 4K/60 Hz i HDCP 2.2.
Po podłączeniu przez HDMI ARC soundbar jest bezprzewodowo kontrolowany za pomocą pilota telewizora. Jeśli HDMI ARC nie jest dostępne, soundbar oferuje wejście optyczne i może być również sparowany przez Bluetooth, abyśmy mogli streamować muzykę, podcasty i inne treści audio z kompatybilnego urządzenia.
Obudowa Denona DHT-S216 skrywa stereofoniczny, trójdrożny układ głośnikowy: wysokie tony odtwarzają dwie kopułki 25-mm, średnicę pasma - dwa stożki, za bas odpowiadają zaś dwa 7,5-cm woofery.
Czytaj również testy z kategorii: Soundbary
Denon DHT-S216 wykorzystuje zaawansowane algorytmy 3D opracowane przez DTS, aby realistycznie symulować efekty wielokanałowych ścieżek dźwiękowych zawartych w formatach dźwięku przestrzennego w systemie kina domowego. Jest też wyposażony w technologię Denon Dialogue Enhancer, która ma za zadanie poprawiać zrozumiałość dialogów. Jest to możliwe dzięki trzem różnym trybom. Głośność dialogów można też większać bez zmiany ogólnego poziomu głośności.
Wśród oferowanych udogodnień mamy ponadto tryb Pure Mode, który wyłącza przetwarzanie dźwięku przestrzennego jak również wszelkie dostosowania dźwięku związane z trybem filmowym, muzycznym lub nocnym. Jest to nowość, jeśli chodzi o soundbary Denon. Słuchacze mogą również sparować smartfon lub tablet z soundbarem przez Bluetooth.
Soundbar Denon DHT-S216 będzie dostępny w sprzedaży od stycznia 2020 roku.
Źródło: Horn Distribution