Nowe ramiona gramofonowe Transrotor

29 stycznia 2021 Sprzęt

Transrotor wycofuje z oferty ramiona gramofonowe produkowane dotychczas według ścisłej specyfikacji przez SME i zamierza zastąpić je modelami własnej pomysłu. Całości prac patronował przez ostatnie lata właściciel firmy Jochen Räke.

Na pierwszy ogień idzie high-endowe 9-calowe ramię TRA 9, wykonane ze stopów aluminium, stali nierdzewnej, mosiądzu, materiałów ceramicznych i magnetycznych.

Składa się ono z dwóch profili rurkowych wykonanych z różnych stopów aluminium, z których moduł zawierający wkładkę jest idealnie wpasowany w drugi, mający kształt lekko stożkowy.

Pierwszy jest umocowany w środku drugiego śrubkami w trzech miejscach. Gwarantuje to dużo lepszą sztywność konstrukcji, brak podatności na rezonanse własne i skuteczne rozpraszanie niepożądanych wibracji pochodzących z zewnątrz.

Czytaj również testy gramofonów Transrotor

Ramię TRA 9 spoczywa na poziomym łożysku stalowym oraz ceramicznym pionowym. Są one zespolone ze sobą pod niezmiennym kątem 90 º za pomocą systemu śrub zabezpieczonych tłumiącym woskiem zastosowanym w celu jak najlepszej eliminacji drgań.

Aluminiowa przeciwwaga zawiera wymienne mosiężne ciężarki o chromowanej powierzchni, których wielkość można dostosować na zamówienie do rodzaju i ciężaru wkładki.

Siłę nacisku ramienia można wyregulować bardzo precyzyjnie, do drugiego miejsca po przecinku, za pomocą dwóch śrubowych trzpieni. Osobno ustawia się wysokość ramienia względem płyty służy i kąt nachylenia VTA. Antyskating zrealizowano w postaci magnetycznej, co umożliwia bardzo dokładną regulację osobnym pokrętłem.

Okablowanie ramienia TRA 9 to czyste srebro Seven Stream produkcji holenderskiego Van den Hula, z beztlenową izolacją na zewnątrz i w środku silikonowych tulei tłumiących drgania w punktach połączenia ze srebrnymi lutowaniami oraz wyprowadzeniami na zewnątrz. Wtyki ramienia można wybrać w wersji srebrzonych RCA lub pokrytych specjalną warstwą przewodzącą XLRów produkcji WBT.

Ramię gramofonowe TRA 9 można zamontować w dowolnej podstawce przeznaczonej dla 9-calowego ramienia SME, wyprodukowanej wcześniej przez Transrotora. Ramię jest dostępne wersji matowo czarnej, chromowanej, złoconej lub pokrytej bardzo rzadkim metalem - rutenem.

Ceny wynoszą odpowiednio: 18 900 zł, 21 900 zł, 23 900 zł i 24 900 zł.

Nowe ramiona gramofonowe Transrotor - kolory

Źródło: Nautilus

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu