Amorficzny cyrkon ZR01, co ciekawe, wykorzystuje się przede wszystkim w przemyśle kosmicznym. Użyto go m.in. do wyprodukowania głowicy wiertniczej łazika marsjańskiego NASA. W przypadku obudowy IE-600 materiał ten poddany wielu procesom obróbki pozwala na osiągnięcie pięknego wizualnego efektu.
Słuchawki mają podwójne komory rezonatorów, które mają być kluczem do wysokiej jakości dźwięku. Jak mówi producent: "Precyzyjnie ukształtowane z zachowaniem ścisłych tolerancji, sprawiają, że nawet najdrobniejsze tekstury muzyki są słyszalne, jednocześnie eliminując rezonanse maskujące, które – w przypadku miniaturowych słuchawek – mogą przesłaniać wyższe częstotliwości".
Sennheiser IE 600 są wyposażone w 7-milimetrowy przetwornik Sennheiser TrueResponse, odpowiedzialny za bardzo szeroki zakres częstotliwości i bardzo niskie zniekształcenia tych słuchawek. Zostały dostrojone w celu uzyskania dźwięku neutralnego tonalnie, system akustyczny zoptymalizowano ponadto pod kątem stromego nachylenia basów, co zapewnia potężną, ale szybką i dokładną reprodukcję niskich częstotliwości.
Czytaj również nasze testy słuchawek Sennheiser
Sennheiser IE 600 mają pozłacane złącza MMCX osadzone w obudowie, co zapewnia większą stabilność. Są kompatybilne z kablami 4,8 mm i mniejszymi, co pozwala podłączyć je do wielu źródeł dźwięku oraz komponentów hi-fi z symetrycznymi wyjściami.
Aby umożliwić wybór pomiędzy symetrycznymi i niesymetrycznymi kablami wzmocnionymi para-aramidem, do modelu IE 600 dołączono zarówno rozmiary 3,5 mm, jak i 4,4 mm.
W komplecie ze słuchawkami otrzymujemy dwa różne rodzaje końcówek dousznych — z silikonu i pianki z pamięcią kształtu — dostarczane w trzech rozmiarach.
Sennheiser IE 600 zostały zaprojektowane w Niemczech, a są produkowane w fabrykach przetworników Sonova Consumer Hearing w Irlandii. W sprzedaży w Polsce pojawią się jeszcze w tym miesiącu.
Źródło: Aplauz