EarMen prezentuje Colibri - swój nowy przetwornik C/A

05 maja 2022 Sprzęt

EarMen wprowadza do sprzedaży swój trzeci przenośny przetwornik C/A - Colibri. Jak sama nazwa wskazuje, gabaryty urządzenia nie są wagi ciężkiej, ale zbalansowane wyjście, spora moc i wbudowany akumulator pozwolą mu na zadowolenie sporej liczby użytkowników, którzy podłączą je do telefonu czy tabletu.

Dodatkowo w EarMen Colibri zastosowano dodatkową filtrację, która zabezpiecza układ przetwornika oraz tor analogowy przed zakłóceniami na częstotliwościach radiowych.

Za przetwarzanie sygnału z domeny cyfrowej na analogową odpowiada układ ESS Technology, a konkretnie kości ES9281 PRO. Jest to jeden z najlepszych układów z serii Sabre, który oferuje znakomite parametry mierzalne i wspiera wiele gęstych formatów, takich jak DXD (czyli PCM 32bit/384kHz) aż do DSD, z DSD128 włącznie. Na pokładzie znalazło się ponadto pełne sprzętowe dekodowanie MQA. Warto też zaznaczyć istotny fakt, że płytka drukowana w Colibri jest pozłacana.

EarMen Colibri oprócz standardowego wyjścia słuchawkowego z gniazdem 3.5 mm mini-jack oferuje także w pełni zbalansowane wyjście słuchawkowe w standardzie 4.4 mm Pentaconn. Co więcej, posiada również zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy.

Czytaj również nasze testy z kategorii: Przetworniki C/A

Przetwornik C/A EarMen Colibri

O ile na wyjściu niezbalansowanym EarMen Colibri oferuje 150 mW mocy przy obciążeniu 16 omów, to na wyjściu zbalansowanym jest w stanie dostarczyć powyżej pół W czystej mocy na kanał (dokładnie: 560 mW na kanał przy 16 omach).

Sprawia to, że z powodzeniem napędzi każde słuchawki, w tym większość trudniejszych do wysterowania modeli planarnych. A jednocześnie dzięki niskiemu poziomowi szumów własnych świetnie sprawdzi się także z wysoko skutecznymi słuchawkami dokanałowymi.

Specjalnym ukłonem w stronę zwolenników bardziej dociążonego, basowego brzmienia jest tryb Extra Bass. Jednocześnie, jak mówi producent, kontrola najniższych oktaw i czytelność brzmienia w całym paśmie, są zachowane.

Producent pomyślał ponadto o dwóch osobnych portach USB-C, jednym dla danych i drugim przeznaczonym do ładowania urządzenia.

Przetwornik C/A EarMen Colibri

Źródło: MIP

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu