Telewizory Funai LCD z serii z serii 850 i 851

11 sierpnia 2010 Sprzęt
Japońska marka Funai prezentuje nowe modele telewizorów LCD z serii 850 i 851. Wprowadza do sprzedaży modele o wielkości 19, 22, 26 i 32 cala.

Premierowe LCD Funai LT851 i LH851 o przekątnych ekranu 19 i 22 cala dysponują identycznymi panelami ciekłokrystalicznymi o proporcjach panoramicznych 16:9, współczynniku kontrastu rzeczywistego 700:1 i rozdzielczości  WXGA 1366x768 pikseli. Występują w dwóch wersjach kolorystycznych - modnej białej i klasycznej czerni. Wyróżnikiem wszystkich modeli telewizorów Funai jest bezkompromisowa oferta gwarancyjna - program Zero Martwych Pixeli. Klient kupujący telewizor Funai nie musi się obawiać o ewentualne wady matrycy objawiające się możliwością wystąpienia martwych pikseli, czyli najmniejszego jednolitego element obrazu wyświetlanego na ekranie, który po prostu nie świeci.  Zjawisko to objawia się zauważalnym, miniaturowym, czarnym punktem na ekranie.  Jeśli w okresie dwóch lat od zakupu telewizora klient zauważy wadę panelu LCD, może wymienić odbiornik na nowy egzemplarz tej samej lub nowszej serii. Nie bez znaczenia jest także okres gwarancyjny nawet do  5 lat.

Telewizory Funai LT851 i LH851 różnią się między sobą pewnymi elementami. W modelu LH znajdziemy tuner pozwalający na odbiór cyfrowej telewizji naziemnej nadawanej z kodowaniem DVB-T /MPEG4. Ten rodzaj standardu kodowania jest obowiązującym w Polsce. Model LT dysponuje tunerem cyfrowym DVB-T zgodnym z kodowaniem MPEG2. Oprócz tunerów cyfrowych telewizory mają analogowe tunery pozwalające na odbiór kanałów z telewizji analogowej naziemnej i kablowej. Wbudowany 5-zakresowy korektor graficzny pozwalający wybrać optymalne właściwości dźwięku zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Maksymalna jasność matrycy w tej serii to 236 cd/m2 - dla modeli 19 i 22,  dla modeli o przekątnej 26 i 32 wynosi ona 310 cd/m2. Oglądając telewizję np. wieczorem, kiedy niższa jasność jest wręcz pożądana, można ją zredukować korzystając z funkcji Eco Button. Dzięki niej nie tylko uzyskamy optymalną jasność ekranu, lecz jednocześnie obniżymy zużycie energii i tym samym wartość rachunków za energię elektryczną. W ramach funkcji Eco Switch i przycisku zlokalizowanego na obudowie możemy odciąć całkowity dopływ prądu do urządzenia bez obawy o stratę wszystkich wcześniejszych ustawień wprowadzonych do pamięci telewizora. 

Nowe telewizory Funai doskonale nadają się do instalacji wszędzie tam, gdzie niepotrzebny jest wielki  ekran i gdzie zależy nam na oszczędności miejsca. Są kompatybilne z systemem mocowania VESA co sprawia, że bez problemu zawiesimy je na ścianie. Szerokie kąty widzenia po 170 stopniu w pionie i poziomie zapewniają wysoką jakość obrazu oglądanego zarówno na wprost, jak i pod dużym kątem w stosunku do ekranu. Rozbudowany zestaw wejść obejmuje m.in. dwa gniazda HDMI i komputerowe złącze VGA. Do telewizorów łatwo podłączyć kamery HD, konsole gier czy laptopa. Kompatybilność HDMI ze standardem CEC zapewnia funkcja Fun-link, która sprawia, że podłączając do telewizora kompatybilne urządzenia można sterować ich funkcjami korzystając z pilota telewizora.

Decydując się na postawienie LCD Funai w pokoju dziecięcym, dzięki funkcji blokady rodzicielskiej mamy pewność, że nasze pociechy uzyskają dostęp tylko do wskazanych przez rodziców kanałów.

Dzięki wyposażeniu w specjalny tryb hotelowy (Hotel Mode) modele z nowej serii idealnie nadają się także do zastosowań w obiektach użyteczności publicznej. Tryb hotelowy świetnie sprawdzi się przy instalacji LCD FUNAI w hotelach, szkołach czy szpitalach. Ogranicza on dostępne funkcje i ustawienia parametrów telewizora, które mogą być zmieniane przez użytkownika. Do przełączenia z trybu hotelowego na normalny (i odwrotnie) wymagany jest kod dostępu. Dużą zaletą trybu hotelowego jest możliwość zapisania na dysku USB ustawień wzorcowych jednego z telewizorów, a następnie wgranie ich do kolejnych egzemplarzy zainstalowanych w obiekcie. W ten sposób szybko dokonamy odpowiednich ustawień i dodatkowo uzyskamy gwarancję identycznej konfiguracji wszystkich telewizorów.

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio kwiecień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu