Marek Napiórkowski: nowy teledysk i trasa koncertowa

08 października 2019 Koncerty

Marek Napiórkowski zaprezentował nowy teledysk do utworu "Hipokamp" z płyty pod tym samym tytułem. Zapowiedział także trasę koncertową, podczas której odwiedzi aż trzynaście miast.

"Hipokamp" to album na granicy gatunków, łączący wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych, progresywnego rocka, muzyki etno, funku oraz intrygujących dialogów instrumentów perkusyjnych.

Muzyka opiera się na dźwiękach elektrycznej gitary, analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i perkusji (Paweł Dobrowolski), Ale to nie wszystko. Marek Napiórkowski postanowił ponadto wzbogacić całość obecnością multi-perkusjonisty -  Brazylijczyka Luisa Ribeiro. Gościem specjalnym, który pojawia się na płycie, jest - ceniony w Europie i na świecie saksofonista jazzowy - Adam Pierończyk.

Premierze płyty będzie towarzyszyć ogólnopolska trasa koncertowa z udziałem Mino Cinelu, prawdopodobnie najbardziej utytułowanego perkusjonisty na świecie.

Artyści odwiedzą następujące miasta:

24.10. Toruń
25.10. Warszawa
27.10. Jelenia Góra
30.10. Lusławice
31.10. Rymanów
2.11. Kraków
3.11. Wrocław
4.11. Ełk
5.11. Katowice
6.11. Olesno
7.11. Poznań
8.11. Ustka
9.11. Kartuzy

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - jedenastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK.

Na jego płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer i Adam Pierończyk. Komponował muzykę do spektakli teatralnych, a w 2018 zadebiutował jako kompozytor muzyki filmowej.

Od grudnia 2017 roku prowadzi autorską audycję "Dźwięki nieoczywiste" na antenie radia Chilli Zet. Grał i nagrywał z Tomaszem Stańką, Adamem Holzmanem, Marcusem Millerem, Hadrienem Feraudem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, a także Patem Methenym, Richardem Boną czy Dhaferem Youssefem i Gonzalo Rubalcabą. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Źródło: materiały prasowe

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu